Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xperia SP negatív tapatsztalat...

Xperia SP negatív tapatsztalatok (! )?

Figyelt kérdés
2013. nov. 14. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Kijelzője elég szar, más negatívuma nincs.

Nexus 4 kicsit drágábban viszont minden téren jobb nála.

2013. nov. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kösz a választ, habár nem értek egyet.

Harware-esen szerintem megveri az SP a Nexus 4-et, ugyanis AnTuTuban 14000 pontot ért el a Nexus, míg az SP 16000-et.

Persze ez azért nem vehető készpénznek, de szerintem mérvadó.

2013. nov. 14. 20:36
 3/6 anonim ***** válasza:

#2


Nem mérvadó. A Bencs Márk-ok megbízhatatlanok, az esetek 99%-ban nem érdemes velük foglalkozni. Saját készülékeimen én is egyszer mindig lefuttatok egy Antutu-t, de a pontszámokkal kicsit sem foglalkozok.


Nézzük meg a hardvert:

- Nexus 4 2 GB RAM vs Xperia SP 1 GB RAM

- SoC: 4 magos vs 2 magos. És nem csak a magokon múlik, hoyg jó-e egy proci, de mivel mindkettő a Snapdragon S4 Pro termékcsaládba tartozik, tehát szinte megegyezőek, nem egy Cortex A7-es procit kell egy Krait 400-ashoz hasonlítani, így elmondható, hogy durván 2x olyan erős. GPU teljesen megegyező Adreno 320.


Szóval hardveresen Nexus 4 oda-vissza alázza az Xperia SP-t, és akkor még a szoftverről nem is volt szó. Nexus 4 1-2 héten belül megkapja az Android 4.4-et, Xperia SP-re bejelentették, hogy jön a 4.3, 4.4-et már lehet meg sem kapja, ez már plusz pont a Nexus-nak, és akkor a jövőben még tovább lesz támogatva, valószínűleg még az 5.0-t is megkapja (legalábbis ha jövőre már az 5.0 jön, akkor nagy valószínűséggel).

Illetve Nexus 4 stock Androidot futtat, aminél még nem láttam jobbat, Xperia SP-n meg azért módosítgatott a Sony. Szerencsére nem vitték túlzásba, de akkor sem jobb a gyárinál.


Sorolhatnám még a dolgokat, de nincs egyetlen olyan dolog sem, amiben az SP jobb lenne a Nexus 4-nél. És megjegyzem ezt Sony tulajként mondom, nem azért, mert Nexus 4-em van és védeni akarnám. Meg vagyok elégedve a telefonommal, mert jó ez is, de egy Nexus 4-re gondolkodás nélkül lecserélném.

2013. nov. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De miért ért el nagyobb pontszámot AnTuTu-ban?
2013. nov. 14. 23:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Sok gyarto csal, ha lefuttatsz egy benvhmarkot megemeli a cpu es gpu orajelet, hatterbol kilo par programot hogy minden eroforrast a benchmarkra forditson, meg csalas teren nagyon kreativak tudnak lenni az emberek. Nem 100% hogy a Sony is ezt csinalja, de eleg sok hyarto bukott le az utobbi par heten ez miatt.


Vagy a benchmarkot nem 4 magra irtak meg, igy 2 magon ami 1,7 ghzes jobban fut, mint 4 magon ami 1,5 ghzes. A legtobb jatekok es alkalmazast is ma meg csak 2 magra irjak meg maximum, igy sokszor felesleges a 4 magos telefonokat venni, de attol meg hibas azt mondani, hogy erosebb lenne a 2 magos. Viszont mindenkep megeri a 4 magos telefonokat (plane a nexus 4et) venni, mert tovabb fogja birni.

2013. nov. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösz a választ, ment a zöld kéz.
2013. nov. 15. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!