Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android 4.4 Magyarországon a...

Android 4.4 Magyarországon a nexus 7 2013-on mikor lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Elvben a google elkezdte a Nexusok (10, 7 2012 és 13 wifis modellt)frissíteni 4.4-re.

A Nexus update cheaker play store app is azt írja hogy frissítés érhető el nekem is 4.3->4.4, de a beállításokban a szoftverfrissítés azt írja hogy naprakész. Alap rom, nem unlockoltam ki semmit, root sincs.


Mikorra várhatom kb a 4.4-et? Csak mert azt hittem hogy már tegnap elérhető lesz, erre még most se.


2013. nov. 14. 18:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Google hullámokba szokta kiadni a frissítéseket, azaz nem minden országba egyszerre, mert eléggé leterhelné a szervereket. Ezek a hullámok napokig tartanak, ha nem bírsz ennyit várni (én sem bírtam) akkor itt írják hogy tudsz manuálisan frissíteni: [link]


Ez ugyanaz a fájl, amit majd te is kapni fogsz pár napon belül OTA, szóval nem custom rom, nincs köze a roothoz, tényleg ugyanaz, csak manuálisan kell letölteni és telepíteni.


Nem egy nehéz folyamat, de azért jóval nehezebb, mint az OTA frissítés, ahol csak tableten megnyomod, hogy telepítés és telepít mindent magától. Ha nem érted hogy mit kell csinálni, akkor inkább várj amíg majd a tablet kiírja magától, hogy van frissítés.


Egy-két szó a 4.4-ről, hogy ne érjen akkora csalódás:

- gyárilag nem kapod meg a GEL-t (Google Experience Launcher), vagyis nem úgy fog kinézni, mint a Nexus 5, hanem 99%-ban ugyanaz lesz, mint a 4.3. Ha a GEL-t akarod használni, akkor frissítsd a legújabbra a Google Search alkalmazást (Play Store-ra még lehet nem a legújabbat rakták fel, 3.1.8-nak kell lennie, innen tölthető: [link] amibe már bele van építve a GEL (mert a GEL igazából csak a Google Search/Now alkalmazás kiterjesztése), és ezután már ha megnyomod a Home-ot akkor megkérdezi, hogy melyik launchert akarod használni (ha mégsem akkor kell még egy alkalmazást telepíteni, írj és megkeresem melyiket, de valószínűleg már fel fogja ajánlani)

2013. nov. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!