Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Minek egy gyereknek okostelefo...

Minek egy gyereknek okostelefon? Te vennél/vettél a te gyerekednek?

Figyelt kérdés

Buszon utazva gyakran látom az iskolás gyerekeket, amint ülnek egymás mellett, és ahelyett, hogy egymással beszélgetnének, a taperolós telefonjaikat nyomkorásszák. Nagyon sok gyereknél látok okostelefont. Kíváncsi lennék, vajon azok a szülôk, akik megveszik nekik, mivel indokolják mindezt? Mi szüksége egy (sokszor még csak általános iskolába járó) gyereknek egy drága kütyüre, ami által szinte egész nap ki se kell mozdulnia a virtuális világból? A szülôi kontroll alatt tartott netezés már ciki? Ha a jövôben pl. a saját autó lesz a divat a gyerekeknél, akkor azt veszik majd meg szó nélkül a szülôk?

Hol a józan ész?



2013. nov. 21. 09:55
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim válasza:
80%
Nem sokára csak okostelefont lehet kapni. Én gombosat már nem is láttam, egy üzlet kirakatában sem ... Igaz, nem járok gyakran ilyen helyekre, de ha látom a kirakatot, megszoktam nézni ...
2013. nov. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
72%
Haladni kell a korral.. te gyereked nem kap, de az összes többi barátjának van, szerinted az milyen érzést kelt a gyerekben?
2013. nov. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:

#2:

Igen, pontosan ezért idegesít. Én nem szeretném, hogy a gyerekem már általános iskolás korától a virtuális világban éljen csak azért, mert "ez a divat".

Értem, hogy minden gyerek kap okostelefont, mert "a többieknek is van". De MIÉRT van nekik? Mi a gyakorlati haszna? Van rá egyetlen észérv akár?

2013. nov. 21. 10:18
 4/52 anonim ***** válasza:
81%

Úgy bírom ezt az álszent "ahelyett, hogy beszélgetnének a buszon" szöveget. Kezdjük ott, hogy egy buszon általában nem osztálytársak szoktak utazni, abban meg semmi kivetni valót nem látok, hogy a gyerek egy vadidegennel nem kezd el beszélgetni.

A másik az, hogy nagyon sok busz akkora alapzajt gerjeszt, hogy beszélgetni legfeljebb csak akkor lehet, ha üvöltözöl.

Továbbá egy apró megjegyzés: facebookon ugyanúgy valós, élő, létező személlyel beszél az a gyerek, nem egy virtuális valamivel. Az autót meg egy kategóriába sorolni egy kommunikációs eszközzel elég torz érvelés.

2013. nov. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
77%

"Mi a gyakorlati haszna?" Elég szegényes a fantáziád, ha egy kommunikációs eszköznek nem látod a gyakorlati hasznát.

De ennyi erővel megkérdezhetem: ha játékot kap a gyerek, annak mi a gyakorlati haszna?

Egyébként meg továbbra sem lesz virtuális világ egy kommunikációs platform. Ne keverd a Facebookot a WoW-val.

2013. nov. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell sok idő és a tankönyveket is lefogják váltani a tablet szerű eszközök biztos vagyok benne..
2013. nov. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
50%
Írni nem tudnak rendesen, de nagyon kell tolni a facebook-profilképeket, meg Snapchatelni, Instagramozni, Subway Surferezni, ez tényleg hasznosabb, mint ha legalább mondjuk kosarazna, focizna stb. Ha a gyakorlati haszon az, ha megtömöd a fejed, meg a bukszád, belátom, ez utóbbiaknak sincs haszna
2013. nov. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 menta34 ***** válasza:
73%

"okostelefon, gyerekek, nevelés, divat, veszély"


Veszély. Ez nagyon jó címke!


Szerinted annak nincs veszélye, hogy a gyereked kiesik, kiszorul az átlagos, szokásos hozzáállásból, divatból? aztán amiatt romlik a baráti köre, ismerkedési lehetőségei, stb. és a végén marad egy gyerek aki ugyan nem dőlt be a divatnak, csak éppen magányos, zárkózott, félénk, emiatt depressziós, sikertelen, ami majd kihat a teljesítményére, idővel a szexualitására, az egész életére...

2013. nov. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, remélem neked nincs gyereked. Miért? Mert úgy akarod nevelni, mintha a 19-20. században élnénk. Nyilván neked is van valami nálad okosabb kütyüd (helyesen írni ugyanis te sem tudsz).
2013. nov. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
24%

Hát én sem lógok diszkópatkányokkal, akik folyton facebookon lógnak, hülye tinikeként írkálják a szívhezszóló idézeteiket a képeik alá (melyeket a fürdőszobai tükörről vettek fel, persze iPhone-nal, meg az S3 Samsung Galaxy-val) és akinek nincs okostelója azzal szóba sem állnak.


Bizony, magányos és szomorú életem van...


Remélem Te sem gondolod ezt komolyan.

2013. nov. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!