Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kaptam egy ajánlatot a munkatá...

Kaptam egy ajánlatot a munkatársamtól hogy érdekelne-e egy iphone 5 utánzat 5000-ért. Egy kicsit gyanakodni kezdtem mert egy ilyen telefon kb.200 000 ft. Elég gyanús nem? Mit ellenőrizzek majd rajta átvétel előtt?

Figyelt kérdés

2013. nov. 22. 12:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
a kérdésed ellenőrizd. "utánzat"...
2013. nov. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Az eredeti tényleg annyi. De te magad is írtad, hogy utánzat. Szóval nem meglepő az 5000Ft-os ár. Az egyetlen amit egy ilyenen érdemes ellenőrizni az, hogy működik-e és hogy nem-e esik szét a kézben.
2013. nov. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De mi a különbség egy eredeti és egy utánzat között ? És mi mindent kell csekkolnom majd ? Memória kártya foglalatot a hangszórót és a fényképező képet ? Sose bizniszeltem még telefonnal ! Állítólag minden tartozéka meg van.
2013. nov. 22. 14:03
 4/12 A kérdező kommentje:
Az utánzat hamarabb tönkre megy mint az eredeti ? Mert nem akarok rá ennyit költeni fölöslegesen hogy mondjuk 3-4 hónap után tönkre megy ......
2013. nov. 22. 14:04
 5/12 anonim ***** válasza:

A legtöbb klón silány minőségű vacak. Ez szokott rajtuk érződni és igen hamar tönkremennek.

Pl.:

[link]


Vannak jól eltalált utánzatok is, egész jó hardverrel és normálisan működő android rendszerrel, de azok már inkább középkategóriás telefonok, jóval drágábbak is mint 5000Ft.


Különbség az eredeti és az utánzat között? Minden. Jobb kijelző, jobb kamera, iOS a rendszer, jobb hardver. De jelen esetben lényegtelen, hiszen egy másolatról van most szó, nem pedig egy iphone-ról amiről ki kéne deríteni, hogy eredeti-e vagy sem.


Használt telefonnál meg mindent célszerű ellenőrizni mielőtt megveszi az ember. Működik-e a wifi (ha van), gps (ha van), bluetooth, csatlakozókkal minden rendben, kijelző/billentyűzet úgy reagál ahogy kell, lehet vele telefonálni, rendesen működik a hangszóró, kamera, ha lehet bele tenni memóriakártyát akkor azt kezeli-e rendesen, olyan-e a telefon mint amilyennek beállította az eladó stb.


Olcsó iPhone klón-t meg egyértelműen nem szabad megvenni, bármennyire is szép és jó.

2013. nov. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szövegértés? Ha egy klónt kapsz, miért fáj, hogy az eredeti 200 ezer? :)

Ha tényleg ilyen mazsola vagy, elmagyarázom. Az ájfón klónt azoknak találták ki, akiknek nincs 1-200 ezrük egy eredeti telefonra, viszont égetően szükségük van arra, hogy feszíthessenek a többi kiscsicska között, miszerint ájfón tulajdonosok. A klón megadja ezt a műérzést, kirakhatod a padra, előveheted minden utcasarkon, királynak hiszed magad, közben a hátad mögött kiröhögnek :)

De gondolkodj már el, mit kapsz 5ezer forintért?

És elég lenne, ha itt a Gyk-n keresgélnél: a közvélemény szerint műszaki szempontból a klónok fostalicskák.

Ha hozzáteszel még öt ezret, vehetsz használtan egy egyszerűbb androidos telót, amit rendesen lehet használni.

2013. nov. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor ezzel azt akarod mondani hogy nem vegyem meg ? Nem éri meg ugye ? Ha hamar tönkre megy és vacak akkor egyértelmű h akkor passzolom.
2013. nov. 22. 14:41
 8/12 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm az értelmes válaszokat srácok. Gondolkoztam a dolgon és abszolút igazatok van ! Nincs értelme megvenni. Nem is tudom hogy mit gondoltam. De azért örülnék ha megdobnál egy linkel ahol állításod szerint 10k-ért kapok egy rendes de használt androidos telefont. Előre is köszönöm :)
2013. nov. 22. 14:46
 9/12 TaKy99 ***** válasza:

Az 1-2 éves használt androidos telóknak valóban 10 körüli az áruk:


De ha link kell: [link]


[link]


[link]


[link]

2013. nov. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló ez amit először linkeltél az csak egy tok :) És nem találtam egy jó kinézetű és igen jó Androidos telefont. :D Nem tudsz jobbakat küldeni ?
2013. nov. 22. 23:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!