Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Xperia E szoftverfrissíté...

Kisgomb kérdése:

Sony Xperia E szoftverfrissítése nem sikerül. Vajon miért? Nem megy tovább a frissítés!

Figyelt kérdés
Egy Xperia E boldog (vagy nem) tulajdonosa vagyok. Megjött az értesítés, hogy új frissítés érhető el méghozzá a 11.3. A.2.23 jelzésű. A PC Companion programon belül látja is a szoftver, hogy új frissítés van. Rá is nyomok, hogy frissítés, itt egészen addig eljutok, hogy húzzam ki az USB-t, kapcsoljam ki a telefont, várjak 5 másodpercet, majd vissza az USB-t a számítógépbe, majd nyomjam le a hangerő gombot, és tartsam nyomva, amíg az USB kábelt csatlakoztatom.Mindez meg is történik, de ezután semmi sem történik. Meddig kell nyomni a hangerőt? Vagy mit cseszek el?

2013. nov. 27. 08:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Valamit rosszul csinálsz az tuti.
2013. nov. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Wadmalac ***** válasza:

A pontos sorrend: usb kábelt bedugod a számítógépbe, majd már lenyomva tartott hangerő gombbal dugod a kábelt a telefonba. Ja és nem mindegy, hogy hangerő fel vagy le.

Ha mindezt jól csináltad, akkor kutya kötelessége lenne működni.

Ha jól csináltad, ki kell gyulladnia a LED fénynek a telefonon, aztán a PC Companion kiírja, hogy frissítés elkezdődött, elengedheted a gombot.

Az E kivehető akkus, ha jól emlékszem. Esetleg a kikapcsolás után kikaphatod az akkut is 5 másodpercre, aztán visszarakod és utána hangerő + usb bedug.

Feltételezem, hogy gyári, nem főzött rom van a telódon.

Tudtommal a frissítéshez nem kell az USB hibakeresést engedélyezni a beállítás/fejlesztés menüben és mindegy, hogy a beállítás/xperia/usb kapcsolódási mód MTP vagy adatátvitel módban van-e. Mindenesetre, ha a fentiekkel sem akar működni, ezt a két beállítást még ellenőrizhetnéd és átállíthatnád, hátha.

Elvileg nem szól bele, de azért jó odafigyelni arra is, hogy az akkud min. 60%-on legyen.


Nem próbáltad wifin frissíteni?


Mert az Update Center appba lépve wifin át le tudod húzni a frissítést és települnie kellene.

2013. nov. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Így csináltam, de nem történt semmi. A zöld led az kigyulladt, de nem azért, amiért kellene. A zöld led azért gyulladt ki, mert észrevette, hogy USB-n van csatlakozva, és elkezdett tölteni. Majdnem 100%-on van a teló. Úgy próbáltam, hogy mind a két gomb be van nyomva, de akkor megpróbálom úgy, hogy a fel, vagy a le gombot nyomom.

WiFi-n nem tudom, hogy lehetne frissíteni, mert egyszerre az USB-s csatlakozást ajánlja fel.

2013. nov. 27. 15:14
 4/16 A kérdező kommentje:
Nos, részben megoldódott a probléma. Most már tovább megy. Úgy kellett csinálni, hogy a halkító gombot kellett nyomni, így már elindul a frissítés. De viszont az a feléig elmegy, aztán ott megáll. Egy idő után, úgy 15-20 perc után kiírja, hogy hiba a frissítés során. Lehet előröl kezdeni, meg javítani. Ennyi. Na ilyenkor mi van? Beesik a hó?
2013. nov. 27. 19:05
 5/16 Wadmalac ***** válasza:

Ezért utálom a PC companiont.

Van drasztikusabb, de biztos megoldás.

Ments el mindent, ami nem a belső tárba, vagy az sd-n van, tehát kapcsolatok (google szinkronizálás), pl. Super Backup progival alkalmazások, sms-ek stb., aztán telepítsd fel a Sny Update Service progit és azzal frissíts.

Csak ez gyári üresre törli a telefont, azért írtam a mentést. Belső memóriát, SD-t nem piszkálja, de a telepített alkalmazásaidat, sms-eket, beállítási adatokat igen.

2013. nov. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ. Este megpróbálom. Gondolom egy sima szinkronizálás nem elég (a PCC-vel). Megkeresem azt a Backup progit is.

Aztán meglátjuk. :-)

2013. nov. 28. 08:28
 7/16 Wadmalac ***** válasza:
Engem a Sony Update Service még sosem hagyott cserben. Mint írtam ,egyetlen hátulütője, hogy gyakorlatilag gyári nullkilométeresre visszaállítja a telefont, mintha most vetted volna ki a dobozból. Ha root van, azt is törli. Csak a bootloader nyitás nem záródik vissza.
2013. nov. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nos, kipróbáltam ezt a update centert is. Így sem megy. Ugyan úgy elindul, letölti a szoftvert, aztán amikor telepíteni kellene, nem történik semmi. Majd egy idő után kiírja, hogy nem tudta telepíteni. Lehetséges, hogy magának a készüléknek van valami baja? Mert azért ez már elég furcsa...
2013. dec. 2. 18:48
 9/16 Wadmalac ***** válasza:

Hát ez már az.

Ha még van garancia, én bekérdeznék a szolgáltatóhoz.

2013. dec. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen, van még garancia, mert a nyáron vettem, és 2 évet kaptam rá. Úgyhogy ez megy vissza a szolgáltatóhoz. Azért köszi szépen a segítséget.
2013. dec. 3. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!