Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha elterjednek a 64bites...

Ha elterjednek a 64bites processzorok a telefonokban, akkor az új android frissítések és a programok is 64bitre lesznek optimalizálva? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Szóval arra gondolok, hogy ugye most kezdik 64bittel gyártani a telefonokat, és ezalapján gondolom az oprendszereket és a programokat is 64bitre fogják optimalizálni, és hogy működik ez a része? megfog szűnni a régi 32 bites telefonok támogatása rövid időn belül? tehát inkább megérné megvárni egy jó 64 bites telefont ha hosszú távra tervezek minthogy megvenni egy 32eset és 1 max 2 év múlva a programok és az oprendszer támogatásuk is teljesen megszűnik kb? windowsnál tudom, de hogy ebben a formában hogyan működik arról fogalmam sincs. nagy dilemma
2013. nov. 29. 13:35
 1/8 A kérdező kommentje:
igazából maga a hardweres része nem érdekel,mert tudom hogy miket az előnyei stb, csak a támogatás részével nem vagyok tisztában
2013. nov. 29. 13:38
 2/8 anonim ***** válasza:
úgy lehet kb, mint a számítógépnél volt. a program még lehet 32-es ahogy ma is szinte összes az. olyanról nem tudok, ami CSAK 64 bites és ez miatt nem fut 32-esen.
2013. nov. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
értem, de főként az érdekel, hogy akkor az androidot pl 64re fogják optimalizálni, és nem fogják támogatni pl 1 év múlva a 32es mostani telefonomat, mert lefogják szarni. főleg asusnál, padfone infinityt nézegettem (az újat). hátha tud valaki valami okosat erről :)
2013. nov. 29. 14:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Ugye full értelmetlen a 64 bit telefonon, ezt szerintem mindenki tudja. Annyira jó eddig, mint iphone5s-en, hogy a régi programok hajlamosak kékhalálozni rajta.


Íme: http://www.youtube.com/watch?v=DNw457joq5I


64 bitnek akkor lesz értelme, ha 4 gigánál több RAM lesz majd a telefonban, ami szerintem egy darabig nem így lesz. :)

2013. nov. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

tévedsz. a 64 bitnek nem csak a memóriaméret kezelésében van értelme, a kékhalál meg nagyon ritka bug volt, amit azóta már javítottak.


és lesz androidoson is, ez elkerülhetetlen.

2013. nov. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, de pontosítanék akkor, tényleg tisztában vagyok a 64bit értelmével, csak az érdekelne, hogyha most veszek egy 32bites telefont, akkor mondjuk 1 év múlva minden 64bites lesz valószínűleg és azokat fogják támogatni a készítők, és akkor körülbelül megfog szűnni az én szoftvertámogatásom? én sem igénylem igazából, nemhinném hogy max 3éven belül egy snapdragon 800 ne elégítené ki minden igényemet...
2013. nov. 29. 14:47
 7/8 anonim ***** válasza:
leírtam, ismétlem: PC-n mióta is van 64-bit? 5-6 éve legalább. és mai napig egy program sincs, ami CSAK 64-en futna el. Értelemszerűen mobilra is így lesz. 32-es lesz alapból, és esetleg csinálnak 64-est is mellé.
2013. nov. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6


Nem kell 64 bites telefonra várnod, a 32 bites is bőven elég lesz minimum 3-4 évig, 3-4 év múlva meg amúgy is ideje lenne cserélni. De ha mégsem cserélnéd, és nem romlik el addigra, akkor 10 év múlva is ugyanúgy fogod tudni a 32 bites telefonod.

2013. nov. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!