Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Legolcsóbb androidos teló,...

Legolcsóbb androidos teló, aminél már nemigen valószínű semmilyen bántó belassulás?

Figyelt kérdés

Kézben tudok tartani egy rendszert annyira, hogy semmi se terhelje, Galaxy Minin laktam eddig SanDisk cl10 microsdvel, Link2SD-vel segítve a kevés belső memót, és ügyelve arra, hogy semmi olyat ne használjak, ami éhesebb a RAM-ra, főleg nem állandóan. Volt mindig 30-60Mb szabad RAM (igazából persze linuxos cache) abból a kevésből, kártyához elvileg sokat nem nyúlt semmi, mégis előfordult nem egyszer olyan, hogy egy hívásindításig jutni 10 másodpercnél több, vagy hogy felvenni a hívást rengeteg várakozás, miközben akadozás nélkül ordít az emelkedő csengőhang egyre durvábban... CM7 volt rajta, legtöbbször gond nélkül, fürgén reagált, csak pont mikor telefonálni vagy gyorsan neten megnézni kellett volna valamit, akkor ment az idegeimre. Hát igen, földhöz is csaptam bikából, megérdemelte. Na jó, lehet, hogy nem, de egy pillanatra már csak bepöccentem, mikor nagyon sokadszor nem tudtam felvenni az asszonykám hívását, és ugye nyilvánosan meg milyen hülyén nézne ki az ilyen... Elég súlyosan kocka vagyok, presztízskérdés, hogy ne csak tartsam bambán a kicsengés közben berogyott telefonomat, ami röccenés nélkül nyomja a csengőt, de csak hosszan nyomott power gombbal lehet "használni".


Gondolom, hogy valamelyik ostoba app egy frissítés után el-elszállt kicsit erőforrás-igénnyel, de gondolom van az a telefon, ahol csak az akkuhasználat-listából fogom megtudni, hogy ilyen van, és melyik is, miközben tudok telefonálni a nyomorék telefonommal, és annyi a max bánatom vele, hogy egy-két órával hamarabb kér töltést.


Szóval mi az a régi, legalább valamennyire közkedvelt, minél elérhetőbb árú típus, ami boldogul legalább egy GingerBread+szűk fél gigányi, jól megválogatott app-park zökkenőmentes futtatásával? Természetesen nem baj, ha Jellyvel is boldogul, elég sok appot megspórolunk csak a verziók közti különbségek miatt, meg azért ergonomikusabbak az újabbak. Kimondottan előny, ha pihekönnyű rootolni, custom romokat próbálgatni.


Saccolgatok ilyet, hogy két mag, 512 RAM (GB-hez legalábbis), lehetőleg 512Mb belső memó (hogy a Link2SD-re ne legyen szükségem) megoldaná a gondjaimat, de a saját hasra ütéseimnél sokkal jobban érdekel, ki mit tapasztalt. Az megvan, hogy a Minihez képest gyakorlatilag bármi Ferrari lesz, csak a költséglefaragás miatt van nagyon nagy szükségem a műveltségetekre. Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. dec. 1. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha szeretsz romolni, a Defy-Defy+-nál nem nagyon találsz jobbat annyi pénzért. 20 körül már kapni leharcolt darabokat, de nem sokkal drágábban vannak a garanciálisak is.
2013. dec. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
x10 a neked való.
2013. dec. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jogos, jogos :) Esküszöm a Defyn begondolkodtam, még jó is, meg gondolom azt nem elég egyszer odaverni :D
2013. dec. 1. 12:44
 4/5 A kérdező kommentje:
Közben sikerült ám rájönni, hogy por- és cseppállóság nem egyenlő azzal, hogy szabadon agyon lehet verni :)
2013. dec. 1. 13:22
 5/5 anonim válasza:

3 napja vettem egy Huawei G300-at, 60 euróért, fél óra alatt rálöktem a 4-es Adnroidot, megvagyok vele elégedve.

Ha az ember kicsit belelát a dolgokba és nem telepít sok olyan cuccot ami állandóan benne van a memóriában akkor a telefon szépen el visít.

(Előző X8-asomat is többre használtam mint bárki más és gyors volt viszonylag.)

Belső RAM 384 mb, mindig van 15O mb üres hely benne.

De lehet rá tenni 2.3-as androidot is az még kevesebb memót eszik sőt ezt a 4-est is még kifogom belezni hátha nyerek még további + 5OMB-ot bár nem szükséges mert így is szépen gyorsan elfutkos a telló.

Háttérben fut a gmail, face mesenger, és egy időjárás app mobilnet nonstop bevan kapcs 2 napig bírja a telló aksija így persze azért használom is de rendesen. 1500mAh aksi van benne de ebayen 15 eurósért lehet bele venni 3600-ast kinagyított hátlappal együtt perze h beleférjen, igény szerint ha kell.

Belső memória ahova telepíti a programokat ösz 800MB + van még egy belső memó az 2GB azt úgy használja mintha sdcard lenne.

És van a mnt/ alatt sdcard2 persze és az a valódi sdcard.

Merem ajánlani ezt a telefont, mert jó ár/érték/használhatóság az aránya!

2013. dec. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!