Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik a jobb op. Rendszer?...

Melyik a jobb op. Rendszer? Android, iOS (Apple) vagy Windows Phone 8? (szempontok lent)

Figyelt kérdés
Játékra, zenehallgatásra, filmnézésre, netezésre, ritkán fotózásra használnám. Melyik rendszert ajánljátok? Melyik rendszer készülékeinek van tovább támogatása?(Ezt úgy értem hogyha veszek valamilyen telefont/tabletet akkor 1 év múlva is lesznek rá játékok, appok nem csak az újabbra) Melyik van jobban felépítve? Melyik a legerősebb? Melyiknél kell a legkevesebbet fizetni az appokért? Bármit amit tudtok a rendszerekről légyszíves írjatok le!

2013. dec. 3. 18:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

iOS - jól optimalizált, stabil rendszer, szinte sosem akad meg/fagy le (habár ehhez azért bőven hozzájár az, hogy az Apple A SoC, egy nagyon erős SoC), de ettől eltekintve is jól stabilizált a rendszer. Sok játék/app érhető el rá, viszont itt igen sok a fizetős app (de nem gond, jailbreak-eled [mondjuk elveszted a garanciát] és akkor rátölthetsz nem Appstore-ból származó app-okat/játékokat, és íme, máris megvannak a legdrágább játékok ingyen [remélem nem kell mondanom, hogy a kalózkodás viszont bűncselekmény]).


Android - egy igen nyílt rendszer, root nélkül (tehát rendszergazdai jogok nélkül) is nagyobb a hatáskörünk, mint iOs-nél, root-al, pedig nagyon sokféle dolgot tehetünk (szerkeszthetjük a kernelt, ezáltal fel tudjuk pörgetni a procit, csalhatunk játékokban [GameCIH] és még sok minden mást tehetünk...). Sokk app és játék érhető el rá, ingyen is, viszont sokszor telenyomják az áruházat crap game-ekkel, és app-okkal, nem úgy, mint az iOs-nél.


WP-t nem szeretem, utálom már a kinézetét is, viszont beismerem, hogy itt is jól stabilizálták a rendszert, viszont nagyon kicsi a kínálat app-okból, és játékokból.


Ha valamit elírtam volna pls javítsatok.

2013. dec. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szempontok szerint csoportosítva válaszolok.

Játékra: iOS és Android kínálata a legnagyobb, Windows Phone másodrangúként van kezelve. iOS-re jobban szoktak optimalizálva lenni a szoftverek, mivel a fejlesztőknek egyszerűbb dolguk van.

Zenehallgatás: teljesen mindegy.

Filmnézés: Windows Phone-ra nincs "mindenevő" alkalmazás, de hamarosan lesz, másik kettőt használhatod. Itt talán az androidos telefonoknál van az előny, mivel ezek kijelzője általában nagyobb (ez WP-re is igaz, de app még nincs).

Netezés: mindhárom rendszer böngészője jó, igaz, Flash tartalmakat egyik sem támogatja, de Androidra fel tudsz tenni kiegészítőt.

Fotózás: inkább hardverfüggő, mintsem OS. A legjobb kamerás telefon manapság a Windows Phone-t futtató Lumia 1020, de iPhone-ok és Galaxy S4 kamerája sem rossz.

Támogatás terén egyértelműen az iOS a legjobb, lassan 3.5 éves iPhone 4-re is elérhető lesz az iOS 7.1, és az alkalmazások is futnak rajta (igaz, néhány újabb játék alatt már szenved). Windows Phone-ra is jönnek frissítések, de a szolgáltatóknak beleszólásuk van, mikor válik elérhetővé a készülékeken, Android pedig itt egyértelműen a legrosszabb, egyedül a Nexus-okon van iOS-szerű támogatás, de jóval korlátozottabb mértékben (1.5 év) - már ha a nemhivatalos főzött ROM-okat nem számolod.

"Felépítés" teljesen ízlés kérdése, szerintem egyikkel sincsenek nagy gondok. Azt azonban mindenképp meg kell jegyeznem, hogy Android sokkal nagyobb szabadságot biztosít a készülék testreszabására.

App-okért a legkevesebbet Androidon kell fizetni, legtöbb ugyanis ingyenes, de cserébe nézheted a reklámokat. iOS-en is vannak ingyenes appok, de itt sok a fizetős is, persze nem kell komoly összegekre gondolni (jellemzően $1-2). WP-n pedig a fizetős appok dominálnak, ráadásul drágább is, mint az iOS.

Hogy melyiket ajánlom, az az igényeidtől függ. Fentiekből ugyanis nem derül ki a súlyozás, azaz hogy mi mennyire számít neked:)

2013. dec. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%

Apple az cseles az Iphone-al!

3 éves iPhone modelleknél már megszünteti a op. redszer frissítést és az AppStore belépést meg nagyobb op. redszer verziószámhoz emeli így nem tudsz belépni az appstoreba programokat meg játékokat letölteni, ösztönzés az újabb modell vásárlásra az apple jóvoltából!

Az androidnál nincs ilyen, meg az iPhone amúgy is a snoboknak készül akiknek a börük alatt is pénz van!

Meg nekem azért is jön be az android mert nyílt forráskódú így sok program van ami hazánkban nagyon hasznos pl. BKV menetrendet nagyon tudom értékelni amikor a sok kis csicska összefirkálja vagy letépkedi a menetrendet!

2013. dec. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

#3: vannak itt bajok:)

-~3.5 éves iPhone 4 meg fogja kapni az iOS7.1-et - írj bármely más gyártótól egy hasonlóan idős modellt, amelyet szintén frissíteni tudsz. Emlékeztetőül: iPhone 4 SGS1 után jelent meg valamivel...

-AppStore-hoz húgom iOS 3-at futtató iPod touch-a is hozzáfér, más kérdés, hogy minek, mert az alkalmazások már ennél többet igényelnek. Egyébként nemrégiben vezették be, hogyha készüléked alkalmatlan adott app legfrissebb verziójának futtatására, letöltheted az utolsó, még vele kompatibilis verziót.

-nyílt forráskódúságnak semmi köze ahhoz, hogy mennyi és milyen alkalmazások érhetőek el egy adott rendszerre. BKV menetrend amúgy tipikusan mindegyik platformon elérhető, még az app kínálat miatt sokat szidott WP-re is van.

2013. dec. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Viszont ha most megveszi pl. a legújabb iPhone-t, akkor ha csak 3 évet számolunk, akkor az is szép, hogy megkap addig mindent. Android felhasználó vagyok, de itt a droidnál a támogatás az maximum 2év volt idáig.
2013. dec. 11. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%

ma 01:00

Te mekkora baromságot hordasz itt össze. Látszik, hogy hülye vagy az iPhone-hoz és még életedben nem volt ilyen telefonod.

Pont pár hónapja volt hír, hogy az Apple engedélyezte a régi készülékeknél, hogy a programokat a korábbi iOS verziókkal is le lehessen tölteni.

Szóval ha a támogatottságot nézzük, akkor az Apple még a 3G-t is támogatja, ami már egy 5 éves készülék.


Ne irkálj bullshiteket!!

2013. dec. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom, hogy milyen játékok érdekelnek és mennyit játszol, de sok játékgyártóknál eléggé preferált az iOS a droid valamivel kevésbé.

Most is van több olyan játék ami még mindig nem jelent meg droidra. A Plants vs Zombies 2-re is elég sokat kellett várnunk, mire kiadták droidra is.

Mivel szeretek játszani, ezért is akarok venni egy iPad-et, mert a droidnál később jelennek meg a játékok. Meg amúgy is vennék egy tabot, de abból tuti nem droidost veszek.

2013. dec. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Volt szerencsém megtapasztalni mindhárom rendszert, számomra egyértelműen WP8 volt a nyerő! Minden szempontból!
2014. júl. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én a WP8-at ajánlom.


Android egyszerűen lassú, ahogy előttem is írták aboszlút de nem stabil. Még nem láttam olyan telefont, amin ne akadt volna ki. Legkomolyabb 200 000es hardvert is úgy eszi, hogy Windows kb. fele ilyen komoly hardveren fut olyan gyorsasággal.


iOS már némiképp komolyabb, a supportja sem egy Android, ahol kb. annyi a support, hogy széttárják a kezüket és azt mondják, hogy kérdezd meg a telefon gyártóját. Viszont én nagyon utálom benne, hogy legálisan garanciával még olyan programot se tehetek föl rá, amit én írtam, mert az apple-el mindent ellenőriztetni és aláíratni kéne (programozóként ez nekem elég nagy fájdalom). Igazából az ára megint csak nem tetszik (miért fizetnék egy közepesen erős hardverért 3szoros árat?). Emellett annyira az appjai se jók, habár tény, hogy az androidos appokhoz képest ezek legalább meg vannak úgy írva, hogy nem akad ki velük a telefon. Hardver használatra már ez is jóval optimálisabb, de ahogy mondtam annyi pénzt nem ér, mint amennyit kérnek érte. Ráadásul a kompatibilitása is elég rossz nem Apple termékekkkel. Nem cserélhető az akkumlátor csak ha szerszámom van hozzá, vagy szervízbe viszem (pedig egy akkumlátor csere idővel minden telefonnál szükségessé válik). És van x Gb belső tárhelye jó drágán, amit használhatsz, ha az betelt SD kártyát nem tudsz beletenni.


Ezzel szemben a Windows ugyanúgy stabil, gyors, azon a hardveren nagyon jól megy, amire tervezték. Az appjaira nem jellemző, hogy kiakad. Androidos lefagyásokat lassúságokat el is felejthetetd. Nincs a telefonnak égben az ára, cserélhető otthon szerszám nélkül az akkumlátor, support hasonlóan jó, mint az Apple (mind Nokia mind Microsoft részről). Hatékony. És gyakorlatilag minden app van rá, amit szeretnél. Elég jók a gyári Nokia vagy Microsoft appok is mostmár. És ha Windows van a számítógépeden a programozása se okoz gondot, a Microsoft elég jó támogatást ad programozói részről is, szépen van dokumentálva a programozói interface. A fejlesztőeszköz könnyen megszerezhető akár ingyen. És rá is jellemző, hogy egy jól működő program, könnyű vele fejleszteni.

2014. aug. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy idő után a wp is belassul, szóval hülyeség isteníteni.
2014. aug. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!