Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android vagy Windows Phone 8?

Android vagy Windows Phone 8?

Figyelt kérdés
Tudom hogy sok hasonló kérdés és válasz van de azóta már mindkét rendszer változott..Szóval melyiket érné meg jobban megvenni.Jelenleg az Xperia z es a nokia lumia 925 között gondolkodok. Melyik a tartósabb melyik a gyorsabb melyik a jobb?
2013. dec. 9. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Tartósság, gyorsaság, egyediség a WP8 felé billenti a mérleget, viszont a testreszabhatóság és funkcionalitás terén többet nyújt az Android... átlag, vagy azon felüli felhasználónak szerintem bőven jó a WP8, viszont vannak elég hardcore felhasználók, akiknek az Android jöhet szóba.


Az első Androidos telefont 2008-ban dobták piacra, míg az első WP8-ast 2012-ben. Ahhoz képest, hogy milyen fiatal a WP8, igen versenyképes lett az iOS-szel és az Androiddal szemben, és én több lehetőséget és fantáziát látok benne - és az sem egy elhanyagolható információ, hogy minden egyes WP8-as telefon 2016-ig támogatott, míg az Androidos telefonok nem éppen erről híresek...

2013. dec. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem igazán jó a kérdés...

Ha szeretsz a kütyüddel foglalkozni és magad kényére kedvére alakítani, akkor Android, annak lehetséges, de felismerhető buktatóival, ha készen akarod, és ahogy megveszed, annak korlátaival, kevésbé alakítható rendszerével, akkor WinMo...

2013. dec. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
0%

Ha azt akarod, h rgy kalap szart érjen a mobilod akkor Nokia.

Ha telefont akarsz, ami testreszabható akkor Android.

2013. dec. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#3, kíváncsi lennék egy érvelésre. Ha valós tényekkel, és személyes tapasztalat alapján alá tudod támasztani azt a badarságot, amit az előbb állítottál, akkor elfogadom.
2013. dec. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nos...attól függ, mennyit szánsz rá első körben.


Ha Android-ból olyan telót akarsz, amin legalább a menü nem akad, akkor 60.000 felett kell költeni rá, mert egy kétmagos 1 GHz-es Android-on 1 GB RAM-al képes akadni még a menü is.


WP8 esetében már az 520-as Lumia a maga 35.000 Ft-os árával is folyamatosan viszi az oprendszert és szinte minden letölthető progit.


A WP8 letisztult, sallangmentes, STABIL, ami androidéknál nem igazán mondható el, mert ha stabil androidot akarsz, akkor szintén magasabb kategóriás telót kell venni.

2013. dec. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bizonyos szempontból az Android izgalmasabb, mert mindig éberen tartja a felhasználót a hibáival, meglepetéseivel. :)

A WP8 ilyen téren unalmas, mert csak simán teszi a dolgát, és kész.

2013. dec. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ha Android-ból olyan telót akarsz, amin legalább a menü nem akad, akkor 60.000 felett kell költeni rá, mert egy kétmagos 1 GHz-es Android-on 1 GB RAM-al képes akadni még a menü is. "

Hm... Attól függ, milyen op. rendszer van rajta, azaz ROM.

Nagyon nagy különbségek vannak a gyári és egy kiforott custom ROM között.

Az, hogy 2 magos, 1 Gigás, 1Giga Rammal akad már a menüjétől is, egy így egyszerűen nem igaz.

Azt elfogadom, hogy Te láttál ilyet, de akkor igen rosszat láttál, ott eltoltak valamit.

2013. dec. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nagyon nagy különbségek vannak a gyári és egy kiforott custom ROM között. "


Nekem pont ez a legnagyobb gondom az Androiddal. Az átlag felhasználónak is szórakoznia kell azzal,hogy találjon egy normális ROM-ot, mert a gyári sok esetben szemét. És ez egy 50-60.000-es, vagy drágább telónál gond szerintem.


A cégnél nálunk nagyon sok a céges, prémium androidos cucc (legalábbis árában prémium), és mindegyiknek van baja egy céges szintű felhasználás mellett (levelek olvasása, írása, folyamatos Wifi, gyakori GPS használat, 1-3 óra telefonálás naponta).


Nekem van otthon egy P5100-as tablet, két magos 1 GHz-es procival, 1 GB RAM-al, és igen, szokott akadozni a menü rajta, sőt, fagyott is már meg nem egyszer.


Szóval nekem innen az "előítélet", ami végülis inkább tapasztalat.

2013. dec. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Elfogadom amit mondasz, az Android valóban inkább a csináld magad. Nem volna ezzel baj, én imádom csinálni, de külső szemlélő számára rettenetesen sok idő, de ebből sok a "próbáljuk meg még ezt is"-ből fakad.

Van 3 tabletem, mind custom, részben saját módosítású rommal, kiválóan mennek.

Persze nem kéne akadoznia, főleg nem a márkás (mondjam, hogy az enyémek nem igazán azok, de nem is az abszolut noname, mindig olyan, amihez van bőséges irodalom) daraboknak.

De itt is talán a sietség, hozzuk már ki, mert lemaradunk szindroma az oka. Eszetlen módon jönnek ki az ujabbak és hát bizony sokszor nem eléggé teszteltek, még az Iphonenál is becsúszik....

2013. dec. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Nem volna ezzel baj, én imádom csinálni"


Ha imádod csinálni, akkor élvezed is, és biztos vagyok benne, hogy úgy össze tudsz rakni működő stabil ROM-ot. Csak ugye sokan nem azért adnak sok-sok pénzt telóért. De persze, értelek.


Abban meg pláne egyetértek,hogy az a cél,hogy minél gyorsabban dobjuk piacra, fogyjon, hozza a bevételt, aztán majd maximum küldjük rá a frissítést, javítást. Csak addig okozhat sok-sok bosszúságot.

2013. dec. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!