Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha amerikából szeretnék venni...

Ha amerikából szeretnék venni egy Ipad Airt a szállításnál terhelhetnek rá valami plusz költséget?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy 32gigás Ipad Airt de itthon nagyon drága viszont amerikában sokkal olcsóbb és van kint ismerősöm és azt gondoltam ki, hogy ő kint megveszi nekem és valahogy hazaküldi nekem (azt tudom hogy a töltő csatlakozója nem lesz jó és hogy magyar nyelv sem lesz rajta de elvileg minden más itthon is használható). Az érdekelne, hogy a szállítás költségein felül kell e még valamit fizetnem?

2013. dec. 10. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Vám, általános forgalmi adó.
2013. dec. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és az mennyibe kerül?
2013. dec. 10. 15:31
 3/7 anonim ***** válasza:
többe, mintha itthon vennéd, elég legyen annyi.
2013. dec. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
és ha bedobozolja az ismerős akkor felbontják ?
2013. dec. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
természetesen. főleg ilyenkor. felbontják, belenéznek, azután újra leragasztják.
2013. dec. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen mindenképp bontják, és fizetni fogsz, sokat.
2013. dec. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]



Mikor ismerosod feladja neked a csomagot, az USA postan ki kell toltenie egy vamnyilatkozatot. Ha hazudik rajta es iPad helyett pl azt irja, hogy konyv, erteke $20, a vamosok eszre veszik, mert rontgennel atvilagitjak a csomagokat. Ebben az esetben lehet hogy el is kobozzak, mert a felado hazudott a vamnyilatkozaton.

Lehet hogy nem kobozzak el, de megvamoljak, a fenti link alapjan ki tudod szamolni mennyi lesz a fizetnivalod.


Ha nem hazudik, hanem rairja, hogy mi van benne, akkor lehet hogy a postas neni elutasitja a csomagot, mert elemet (aksit) nem szallit az USA posta. Ha megis sikerul feladnia, akkor a postakoltseg melle meg biztositast is fizet (biztositas nelkul fel ne adja, mert ha elvesz a csomag akkor se penz, se iPad).

Aztan ha ideer, akkor majd a postatol vagy a vamosoktol kapsz egy levelet, hogy hol mennyit tessek befizetni, es miutan fizettel, megkapod a termeket.


Nem tudom mennyibe kerul egy iPad, de a dollar ertekenek a 27% afajat (plusz vamot) kell majd fizetned. Igy is olcsobb???

2013. dec. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!