Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha eladom a már használtan...

Ha eladom a már használtan vásárolt telefonomat és utána letiltják, milyen következményekkel jár ez számomra?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vettem egy gyárilag kártyafüggetlen készüléket. Direkt ilyet kerestem, mert nem szeretném hogy letiltsák..

Most vettem észre, hogy a garancialevélen T-mobile van... Utána kérdeztem, pár hétig ezek a készülékek nem lettek függősítve, így értékesítették. Szerettem volna megkérdezni, elérni az eredeti tulajt, de már én vagyok a 4. tulajdonos, nem tudom kideríteni, hogy feltöltőkártyás-e, vagy előfizetéses?... Személyesen vettem, az eladó adatait tudom, de szerződés nem készült.

80.000 Ft-os készülék, inkább megszabadulnék tőle, ki tudja mi fog történni.

Ha letiltják mit lehet csinálni?



2013. dec. 14. 08:51
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Attól, hogy T-Mobilenál vette, még lehet független, csak felárral adják el.

2. Ő függetlenítette, ami akkor lehet gond, ha garanciát intézel.

3. Minden vásárlásnál adásvételi szerződést kell írni, amiben benne vannak az adataitok, illetve, hogy a készülék per és tehermentes. Erről nyilatkozik a másik fél aláírja. A neten tucatjával megtalálni az ilyen szerződéseket, enélkül kiadni 80e forintot butaság. Így lesz egy levélnehezéked ha letiltják.

Szerződés nélkül használt telefont nem veszünk. A másik fél most örül magának mert semmit nem csinálhatsz ha valami történik.

2013. dec. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Na jó, de én független telefont kerestem épp a letiltást miatt. Ha független a telefon, minek írtam volna szerződést?

Ott hibáztam, hogy nem vizsgáltam át precízebben a garancialevelet. Ha látom, hogy t-mobilos, biztos nem veszem meg. Ha eladom, akkor számon kérhetnek engem egy esetleges letiltás miatt?

2013. dec. 14. 22:02
 3/3 anonim ***** válasza:

De független a telefon? Olvastad amit írtam? Első pont: Az, hogy szolgáltatói a telefon nem azt jelenti, hogy nem független.

Független telefont vettél, de ki sem próbáltad, hogy az-e: hiba

Egy nagyobb értékű vásárlásról nem írtál adásvételi szerződést: hiba

Gonosz dolog, de megérdemelnéd, hogy ne működjön, akkor legalább megtanulnád, hogy ha valamit használtan veszel körültekintően kell eljárni.

2013. dec. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!