Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a véleményetek a Cyanogenmo...

Mi a véleményetek a Cyanogenmod-ról?

Figyelt kérdés
2013. dec. 29. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
2013. dec. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindkét telefonomon CM van, nagyon meg vagyok vele elégedve. Mióta használom, a gyári rendszereket egyszerűen börtönnek érzem.
2013. dec. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi lenne? A legjobb.

Amióta létezik az Android nagyon profik voltak, nincs még egy csapat, akik annyit tettek volna le az asztalra custom romok meg sok minden terén, mint a CM.

Magáról a csapatról (illetve most már cégről) is nagyon jó a véleményem, és magáról a ROM-ról is, illetve mindenről, aminek köze van a CM-hez.

2013. dec. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Alex Fly ***** válasza:

Az, hogy egy nagyon jó alap főzéshez...

Sok telefonnál a gyártó "elfelejt" frissítéseket adni, ilyen esetben a CM a megoldás, ha naprakészen szeretnéd tartani. Defykémen az utóbbi több mint egy évben végig CM alapú ROMok ketyegtek, mind stabilabb és gyorsabb a gyárinál.

Akkor is jó választás, ha nem szereted, amikor a gyártó a rendszert teleszemeteli haszontalan és felesleges appokkal, és úgy döntesz, nincs rajuk szükség.

2013. dec. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jó, defyre nehéz lenne a gyárinál rosszabb romot csinálni.

De tény, én is csak cm-eket raktam eddig defykre, és megszerettem ezáltal magát a típust is.

Az is csoda, hogy ilyen vodafone 858-al mit tud művelni egy jó cm.

2013. dec. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:

Ízlések és pofonok...

A Defy gyári rendszerével nincs semmi baj. Van 1-2 olyan opciója, amit pl. hiányolok a főzetekből: híváskor a hívó fél nevének kimondása csengetés előtt, appok automatikus bezárása, in-pocket mód, ilyesmik... És a stabilitása is igen jó. Legnagyobb gond vele, hogy leragadt a Froyonál, ha GB-t szeretnék, akkor pluszos ROM kell, amiről viszont nincs visszatérés (zárt bootloader). És a SOC-kamerás Defyvel nem műxik (speciel nekem Bayeres van, úgyhogy ez nem lenne gond)...illetve a Defy és a Defy+ közötti egyetlen hardveres eltérés is gondot okozhat egyeseknek (más az akku). Nem véletlen az MS2Ginger sikere, ami a MileStone ROMjának Defyre portolt változata.

Megoldás lehet a fixed ROM, ami nem bántja a BL-t; de akkor már egyszerűbb főzöttet telepíteni. Így gyakorlatilag két választása marad az egyszeri júzernek: CM vagy MIUI. Mindkettő független, megbízható rendszer, mindkettőre sok KANGolt főzet készült -ízlés szerint lehet válogatni. Én személy szerint maradok a CM-vonalon -de nincs kizárva, hogy kipróbálom a másik oldalt is...

Ami viszont biztos: jelenleg a CM az egyetlen lehetőség a KitKat használatára (már ha valakinek ez az igénye, személs szerint maradok a jól bevált villámgyors és atomstabil 2.3.7-nél)...

2013. dec. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!