Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhoneal és jailbreakel...

IPhoneal és jailbreakel kapcsolatban mit jelentenek ezek a kifejezések?

Figyelt kérdés

Szijasztok :)

Van egy iPhone 4Sem és szeretnék foglalkozni a szoftverének kezelésével. Magát az eszközt felújítottam, vettem bele aksit, hangszórókat, alsó csatlakozót már csak értenem kéne a jailbreakhez.

Arra kérnélek titeket, hogy segítsetek nekem kicsit, hogy jobban összeálljon a kép. Örülnék ha találtok nekem pár alapokkal foglalkozó fórumot ahonnan elkezdhetném.

Illetve elmagyaráznátok pár szakszót amivel találkoztam, illetve néhány program hasznát pár sorban.

Mik ezek? / Mire jó ez a program?

1 Appsync 2 tweak 3 Substrate 4 restore

5 sms fix és mik azok a fixek?

6 (volt valami T de nem találom :D, valami plugin a TChez. mi ez és ez mire jó?)

7 milyen jailbreakek vannak? pl.:evasi0n7, redsn0w

8 A redsn0w mire jó még? (ma azzal tettem helyreállítás módba, de látom más is van még itt)

9 IPSW 10 DFU

Illetve ha még valami eszedbe jutna, hogy segíthet nekem vagy jó tudnom osszad meg velem kérlek :D

Minden válaszolónak előre köszönöm :)



2013. dec. 29. 15:56
 1/4 A kérdező kommentje:

Ezt csak magamnak, illetve ha valami sorstársam idetalál egy kis olvasnivaló, de ettől még várom a hozzászólásaitokat :)

[link]


[link]

2013. dec. 29. 16:28
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezt csak magamnak, illetve ha valami sorstársam idetalál egy kis olvasnivaló, de ettől még várom a hozzászólásaitokat :)

[link]


[link]


[link]

2013. dec. 29. 16:31
 3/4 anonim válasza:

1.Appsync-olyan kiegészítő amelyek segítségével az összes fizetős programot az appstore-ból, felrakhatod a készülékedre, illetve két dolog kell (iFunbox és Appsync)+ .ipa fájlok


2.Tweak-Olyan dolgok amelyek az egész készülékedet jobbá, praktikusabbá teszi. Ezek mind olyanok hogy az apple nem építi bele az iOS-ba és ezért érdemes jailbreakelni.Sokan a tweakek miatt jailbreakelnek és nempedig az appok warezeléséért.


3.Substrate-nem tudom külön mi az, de annyi biztos hogy a tweakek működéséhez elengedhetetlen.


4.Restore-visszaállítás.


5.fix-mind valami hibát javítanak ki.


6 ??:D


7. én az ipademet evasiOn7-el jailbrekeltem, úgy tudom redsn0w nincs ios7-re


8. redsn0wwal nem igazán vagyok témába, de ha jól tudom függetlenítésre és jailbreakre.


9.IPSW- firmware, amit ha lementesz, akkor vissza tudod rakni.


10. DFU-ez a recovery mod, minden esetben ha valami rosszul sül el a jailbreak során DFU módba rakod a készüléket, ekkor az itunes felismeri , majd utána lehet restorolni és olyan lesz mintha most vennéd ki a dobozból.

Ez akkor előnyös hogyha valami elromlik a kütyüddel, garanciában van de a jb miatt elveszti a garanciát. Ilyenkor nyomsz egy restore-t és olyan mintha soha nem jailbreakelték volna meg.


Na én elmondom hogy csináld ha ios7-et futtatsz és jailbreakelni akarsz.

1.Mindenképp csinálj egy biztonsági mentést (itunes)

2.Töltsd le evasi0n7-t.

3.Vedd ki a jelkódót ha van az ikészülékeden.

4.Kösd össze a géppel a kütyüdöt, majd lépj ki az itunesból

5.Megnyitod az evasi0n7-et, majd rámész hogy jailbreak.

(Nagyon fontos várni, van akinek 7 perc alatt elkészül, van akinek 50 perc kell. Nekem egyik esetben kellett 20 perc,másikvan 45. Légy türelemmel, azért mondom mert én nem voltam és újra kellett csinálnom mindent)


6.Kész van a jailbreak.


Na ha valami balul üt ki, vagy netalán bootloop-ot kap a készülék (nem jelenik meg a springboard, csak az alma lógó). Ekkor kösd rá a gépre , nyitsd meg az itunest, rakd DFU módba (egyszerre lenyomod HOME + Bekapcs gombot, majd tartod egyszerre 10 másodpercig, utánna elegended a bekapcs gombot és vársz amig elő jön az itunes jel a kütyüdön). Innentől a gépen felismeri az itunes, majd mész rá hogy restore. Na kb ennyi, én így jártam el :D Sok sikert !:).

2014. jan. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat :) Sokat segített :)
2014. jan. 3. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!