Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mikor veszélyes a WIFI?

Mikor veszélyes a WIFI?

Figyelt kérdés
Egy oldalon olvastam hogy nyilvános WIFI-vel lehet ellenőrízni az emberek adatforgalmát és az adatait. És pl. ha én fennt voltam a nyilvános WIFIN és nem voltam bejelentkezve facebookra de a jelszavam el van mentve akkor még az el tudja lopni. És a WIFI-vel tudja ellenőrízni h én milyen oldalakat látogattam? És később is tudja nézegetni az adataimat meg h én mit csinálok?

2013. dec. 29. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
nem kell ennyire beijedni. az AP nem tárol semmit. abban az esetben veszélyes a nyílt wifi hálózat, amikor még rajta vagy. ekkor a hozzáértő ember bármelyik másik hálózaton lévő eszközre rá tud csatlakozni elvileg, és információkat szerezni.
2013. dec. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Meg ha pl. akkor nem voltam bejelentkezve valahová és később regisztrálok arra az oldalra akk azokat az adataimat is el tudja lopni? Bocsi ha értelmetlenül fogalmazok. De amióta olvastam nagyon meg vagyok ijedve sehová sem mertem még belépni a telómmal .
2013. dec. 29. 21:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyilvános (pontosabban titkosítással nem védett) wifi hálózaton a tevékenységedet tudják rögzíteni, kivéve, ha olyan oldalakhoz csatlakozol, amelyek HTTPS-t használnak (vagy VPN-t használsz). Facebook HTTPS-es, így ott csak annyit látnak, hogy FB-zel (azt nem, hogy pontosan mit nézel, illetve bejelentkezési adatokat sem), viszont freemail már nem ilyen, oda titkosítatlanul megy a jelszó, illetve az általad megtekintett leveleket más is láthatja.
2013. dec. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na ez megnyugtató, köszi :D
2013. dec. 29. 21:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor kiegészíteném még az előző (#3)-as válaszom. Nyílt Wifin is csak az aktuális forgalmadat tudják elkapni (kivéve HTTPS-nél). Azaz ha nem jelentkezel be ekkor freemailre, sosem látják a jelszavad.
2013. dec. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És ha itt Gyakori kérdéseken vagyok ,láthátják h mit csinálok meg ilyenek? Mert telón csak erre az egy nyilvános oldalra szeretnék belépni. 2x voltam fennt nyilvános WIFIN de ott sem léptem be sehová csak Naruto mangát olvastam.
2013. dec. 29. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!