Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mitől függ, hogy mennyire jó...

Mitől függ, hogy mennyire jó egy telefon kamerája?

Figyelt kérdés
Tegyük fel: autofókusz és led vaku is van. Úgy vagyok vele, hogy minél nagyobb a megapixelek száma, annál élesebb képet csinál a kamera, illetve az elkészült képet is annál jobban lehet nagyítani úgy, hogy éles is marad. Viszont itt többen is írták, hogy nem (csak) a megapixelek számától függ, mennyire jó a kamera! Akkor mitől?

2013. dec. 30. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
A pixelek számától egységnyi területen (minél több van minél kisebb helyen, annál zajosabb lesz a kép), a lencsék számától és minőségétől, és attól, mennyi fényt képes begyűjteni a modul. Utóbbinál az segít, ha minél nagyobblencséket használnak.
2013. dec. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1 kb leírta, amivel még kiegészíteném, hogy ezeket viszont sehol sem tüntetik fel, hogy milyenek egy okostelefonba.

A kamera felbontásán kívül nagyon ritkán sorolnak csak fel olyanokat, hogy f1.8 meg ilyenek, szóval leginkább csak onnan tudhatod, hogy jó-e egy telefon kamerája, hogy neten utánanézel mit írnak róla.

2013. dec. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én meg magamat egészíteném ki még annyival, hogy az érzékelő mérete is igen fontos. Esetleg még ide lehet venni az olyan különlegességeket, mint a fizikai képstabilizátor, vagy az Exmor R.
2013. dec. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Aha, nagyjából értem! Szóval ha ezeket a dolgokat külön leírásból nem tudom meg, akkor továbbra is csak a megapixelek számára tudok hagyatkozni, és a kiválasztott telefon kamerájáról elolvasni mások véleményét.

Köszönöm a válaszokat! :)

2013. dec. 31. 16:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Már mindent leírtak. Meg is nézhetsz pár teszt képet, videót, sokan vannak akik feltöltik, talán egyszerűbb lehet így a választás.
2014. jan. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!