Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi bajom lehet az IMEI szám...

Mi bajom lehet az IMEI szám miatt?

Figyelt kérdés
Feltettem a sammobilról a legújabb android frissítést (gyári). Nem igazán tetszett ezért visszaraktam a régebbi verziót, a legnagyobb baj hogy az IMEI szám megváltozott.Másnap azonnal elmentem a t-mobilhoz,és bejelentettem az esetet. Azt mondták küldjem szervízbe. Lehet ebből valami komoly bajom?
2014. jan. 2. 20:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha megvaltozott,akkor ket dolog tortenhetett :


1,mar eleve atirt imei szamu telefont vettel es a gyari szoftver miatt visszapattant az eredetire -> eladot megkeresed es feldugod a se**ebe ,majd feljelented a rendorsegen

2, a telefon szama 44499.... Lett,ez azt jelenti,hogy eldurrantottad az efs-t a telefonban


Egyik esetben sem eselyes,hogy egyaltalan a halozatra is felcsatlakozik a telefon..

2014. jan. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A telefont az üzletben vettem, zsír új volt.

Esetleg valami megoldás? Nem tudom hogyan reagálnak a szervízben, nehogy aztán rendőrségi ügy legyen belőle. Lehet hogy be se viszem. Alkatrésznek el lehet így adni?

2014. jan. 2. 20:43
 3/15 anonim ***** válasza:
Uzletben,zsir uj telefonok nagy resze husegnyilatkozattal szolgaltatotol kihozott,atirt imei szamu telefon. Meg a nagy nevu gsm nagykerek is ilyen telefonokat forgalmaznak . Vidd vissza oda,ahol vetted es add elo a sztorit ,nem egyedi az eseted !
2014. jan. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Egyebkent ird mar le a telefon tipusat ( gondolom s3 vagy note 2 - esetleg hasonlo ariza modemes telefon lehet) es nezd meg,hogy a dobozon es a telefonban levo imei szam egyezik-e ..
2014. jan. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Galaxy S3

A számok stimmelnek. Most egy régi szutyokban használom a sim kártyámat.Az nem baj ha másik telefonban használom a kártyát?

2014. jan. 2. 21:02
 6/15 anonim ***** válasza:

Javithato a dolog,de ha a 4.3-at tetted ra,akkor marha bonyolult .. Merre vagy ? Egyebkent vidd vissza a boltba,ahol vetted,hidd el,hogy elegge be lesznek fosva es ingyen megcsinaljak !


Jol gondolom,hogy most barmilyen kartya eseteben csak segelyhivas van, ha kezzel keresed a halozatot,akkor "regisztralva a halozaton" de barmilyen kimeno hivas eseten "nincs regisztralva a halozaton" az uzenet ?


Egyebkent neked nem lehet bajod belole,csak annak,aki eladta.

2014. jan. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A 4.3 volt fent de nagy nehezen visszaraktam a 4.1.2-öt

Győr-Sopron megyei vagyok. Éppen ma voltam a boltban, ott azt mondták nem tudnak vele mit kezdeni. Elküldtek egy másik üzletbe ahol van szervíz felvétel, és majd ők tovább küldik. Aztán eszükbe jutott hogy inkább hívjam fel a samsung szervízt mert úgy hamarabb visszakapom futárral stb barom szöveg. Majdnem mentem 100km-ert emiatt a szar miatt. Ha tehetném lehet hogy eladnám alkatrésznek. Belefáradtam az idegeskedésbe!

2014. jan. 2. 21:17
 8/15 anonim ***** válasza:
Alkatreszaron nagyon szivesen megveszem :) sajna arrafele pont nincs ismerosom,aki meg tudna csinalni,de ez a"nem tudunk semmit csinalni vele" milyen hozzaallas ? Nem vallaltak garanciat mar a telefonra ?
2014. jan. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A pacák elkezdte nyomkodni, csinált hard resetet is aztán mondta hogy küldjem szervízbe, mert lehet hogy szoftveres hibája van. Mondom erre én is rájöttem, akkor így marad azt mondja akkor nem tudod használni, mondom neki engem már nem érdekel.

Félek a szervíztől olvastam már milyen büntetéseket lehet kapni ilyenekért. Elvileg bűncselekménynek számít az IMEI szám megváltoztatása. Egy hülye kérdés-a számlát mi alapján állítják ki? IMEI vagy simkártya szám?

Mennyit lehetne ezért kapni alkatrész áron?

2014. jan. 2. 21:31
 10/15 anonim ***** válasza:
Én kb. a kijelző árát ,vagyis 30e Ft-ot ajánlanék-gondolom ettől többet más sem ,de alapvetően most sem az imei számmal van baj,hanem azzal,hogy patchelve volt a modem és a gyári frissités miatt visszapattant eredetire . Ha érzel késztetést rá megprobálhatod megcsinálni magadnak : [link]
2014. jan. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!