Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mai csúcs szuper telefonokon...

A mai csúcs szuper telefonokon nincs ékezetes betű?

Figyelt kérdés
Ha valakinek itt szóvá teszik, hogy annyi helyesírási hibája van, hogy már olvashatatlan az írása, az rögtön azzal jön, hogy telefonról írok. Nekem egy tíz éves nokiám van, de már az is ismerte az ékezetes betűt...
2014. jan. 25. 06:51
 1/9 anonim válasza:
Nem akartak vele bajlódni.
2014. jan. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Dehogynem ...én is sokáig azt hittem ,hogy nincs rajta ékezet ,aztán véletlenül rájöttem ,hogy dehogynem.Az adott betű fölött hagyd az ujjad pl: u-----> és előjön a betű többféle variációja pl ú ,stb
2014. jan. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Nekem pl az ékezetes betűkhoz lenyomva kell tartanom a betűt, kiválasztani, beilleszteni. Ez kb háromszor annyi ido, mint csak beírni ékezet nelkul. Mondjuk szerintem az ékezet hiánya es a rossz helyesírás nem ugyanaz. Mellesleg ez mitől csaladi kapcsolatok témakör?
2014. jan. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Így van!

Az ékezet nélküli írás és a helyesírási hiba nem ugyanaz a kategória...


Amíg hibákat vétünk, simán csak "buták" vagyunk...

Amikor ékezet nélkül írunk, bár lenne rá lehetőség, akkor pedig tiszteletlenek azokkal szemben, akik olvass(n)ák a válaszunkat!

-én leírtam, te meg értelmezd, ahogy akarod- mintegy ilyesmit sugallunk vele!

2014. jan. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Van rajta. Én is használom. Pl most is. Viszont az nem fura kérdező, hogy a telefont a családiba teszed be?
2014. jan. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 SylwerStone ***** válasza:
Androidon megoldható. Lehet letölteni magyar ékezetes billentyűzetet, ha valakit nagyon zavarna.
2014. jan. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én most éppen egy (árban) középkategóriás mobilról írok és mégis ékezetekkel írok.... Nem kell általánosítani... Sokan azért nem írnak így mert lusták..én is az vagyok de a telóm tud olyat, hogy ad szójavaslatokatvagy kiírja helyesen, és nekem csak rá kell kattintani 😊 így még gyorsabb is mint ékezeteket nélkül.. Lumia820-ról írtam 😃
2014. jan. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne, de sokkal gyorsabb ékezet nélkül írni, mint ékezettel. Ahhoz, hogy ékezetes betű legyen, rajta kell tartani az ujjad az adott betűn (tehát ha á-t akarsz írni az a-n) és aztán kiválasztani az ékezetet. Hogy ez miért lassú? Mert az ékezet csak egy kis idő után jön elő, aztán meg még bajlódni kell azzal is, hogy melyikre menj rá (mert nem csak az á-t hozza ki, hanem ezeket is: [link]


Androidra millió féle billentyűzet van, egyik jobb, mint a másik, és sokba van autocorrect (igazából kb az összesbe van, csak épp angolul, magyar autocorrect elég ritka), ahol ha beírod, hogy allam akkor magától kijavítja államra, sőt, még ennél is jobb, mert ha csak nagyjából írod be azt, hogy allam, és mondjuk véletlen aklam jön ki azt is sok esetben kijavítja a megfelelő szóra, és bizonyos esetekben nagyon jól működik. Tehát kényelmesen, gyorsan is lehetne ékezettel írni mobilról, hogy mégis miért nem használják sokan pl. a Swiftkey-t vagy egyéb magyarul tudó billentyűzetet?

Vagy nem tudnak róla, vagy valami miatt nem jön be nekik (nekem pl. a Swiftkey-el egy bajom van, nagyon rondának tartom, és ez elég arra, hogy ne használjam), vagy szimplán kikapcsolják az autocorrectet, mert néha nem olyan pontos (100% hatékonyságú nem lehet, szóval néha mindig lesznek hibák, igaz).

2014. jan. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A link amit adtam rossz, vagyis jó, csak a honlap a zárójel végét és a pontot is linkelte, ha valakit érdekelne az a kép, törölje az utolsó két karaktert, vagy kattintson ide: [link]


És amit még kihagytam, hogy igen, a 10 éves Nokia is tudott ékezetet írni, de amit elfelejtesz, hogy ott is rengeteg elhagyták, csak mivel annál nem volt internetelérés, így nem tűnt fel. Ott is extra munka volt az ékezetet kiírni, ha á-t akartál írni minimum háromszar meg kellett nyomnod a 2-es gombot vagy melyiket, míg az a-hoz csak egyszer.

2014. jan. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!