Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Cyanogenmod 9-hez kell bootloa...

Cyanogenmod 9-hez kell bootloadert nyitni?

Figyelt kérdés
Nem találom sehol, hogy kéne-e vagy nem.
2014. jan. 27. 17:49
 1/7 dersol ***** válasza:
Telefon, rom, és szolgáltató függő is lehet, hogy kell-e.
2014. jan. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
T-mobile
2014. jan. 27. 17:55
 3/7 dersol ***** válasza:
Leírom mégegyszer: Telefon, rom, és szolgáltató függő is lehet.
2014. jan. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bootloader, tehát valószínűleg Sony(Ericsson).

A rom totálisan mindegy, mert újat akarunk helyette fölteni. A CWMRecovery megléte viszont szükséges. Ennek nincs köze a bootloaderhez, rootolni kell és telepíteni.

A szolgáltatótól valóban függ, mert csak gyárilag független telefonnak lehet nyitni a BL-jét. Ez valószínűleg biztonsági (gazdasági) okokból van így.


A kérdésre válaszolva annyit tudok ajánlani, hogy olvasd el az apróbetűs részt. Ha nincs feltüntetve a BL, akkor nyilván jó zártra, és nyitottra egyaránt. Ha azt írja, hogy "for Unlocked BL / UBL", akkor csak és kizárólag nyitottra jó. Logikus, hogyha "Locked bootloader" van aláírva, akkor zártra lehet telepíteni.

2014. jan. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De nem írnak semmit se. Mindegy megpróbálom
2014. jan. 27. 19:02
 6/7 dersol ***** válasza:

Nem mondod, hogy mindegy a gyári rom? Tényleg? Azta.

Én arra gondoltam, pontosan, amit felakar rakni, mert a kernel sem mindegy alatta, stb.

2014. jan. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Oszt' minek kötekedsz? Ne legyünk már ennyire primitívek.. ha én tudok normálisan írni, akkor te se ugassál befele. Esetleg tanuljál meg egyértelműen fogalmazni, mert marhára nem megy.
2014. jan. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!