Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xperia SP akksija miért merül...

Xperia SP akksija miért merül le fél nap alatt?

Figyelt kérdés
Karácsonykor kaptam a telefont, azóta talán 4 gyári visszaállítást csináltam, mert néha megbolondul a telefon akksija, és azt írja 95-100%-os töltöttségre, hogy 20 óra üzemidő. Igen, tudom ez kalkulált érték de amikor zsebre raom 45 percre és merül 8%-ot az nem okés szerintem. Ilyenkor gyári reset és ta-dám! 100%-os töltöttségre 2 nap 10 óra. Ez mitől lehet? Csak szimpla játékok vannak a telefonon, Nova launchert használom, HA használom.

2014. jan. 31. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet szar az akku, ha garanciás akkor vidd vissza.
2014. jan. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy az akksi hibája.. Sok mindent letöltök, de rögtön le is törlöm, ha nem tetszik. Lehet csak, hogy mindig beszedek valamit. Mert ha akksi hiba lenne, egy újra indítás is megoldaná gyári reset helyett szerintem.
2014. jan. 31. 15:49
 3/7 anonim ***** válasza:

"Mert ha akksi hiba lenne, egy újra indítás is megoldaná gyári reset helyett szerintem."


Nem, ha aksihiba van benne, akkor az újraindítás és a factory reset sem fogja megoldani, meg semmilyen program sem.


De ha szoftveres gond van, akkor ami biztos megoldaná a problémádat, az egy jó custom rom feltelepítése.

2014. jan. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Gyári reset mindig megoldja. A custom romokhoz egyáltalán nem értek, de jól fog az agyam az ilyen dolgokhoz. Ezeknek a telepítése nem jár garanciavesztéssel?
2014. jan. 31. 20:33
 5/7 A kérdező kommentje:
Illetve ezekkel akár fel is lehetne telepíteni, a még meg nem jelent 4.3-as androidot?
2014. jan. 31. 20:33
 6/7 anonim ***** válasza:

De, garanciavesztéssel jár, de minden visszafordítható, és utána megint lesz érvényes garancia. Illetve sok helyen elnézek a nyitott bootloadert meg a rootolást, ha nem szoftveres hiba van.

És igen, custom rommal nem csak a 4.3-at, de akár a 4.4-et is telepítheted.

Custom romok azon kívül, hogy sokkal nagyobb szabadságot adnak, a gyári hibákat is sokszor orvosolják.


Ha érdekel a további téma, itt nézz körül:

[link]


Leginkább CyanogenMod-ot ajánlanám, bár ahogy néztem hivatalos CM11 még nincs rá, jó még a ParanoidAndroid, AOKP és OmniROM is, ezek szinte minden készüléken megtalálhatók, és minden készüléken hasonló minőséget hoznak, de persze ezeken kívül is létezik jó rom.

2014. jan. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, még várok egy kicsit ezekkel a romokkal, nem akarom 1 hónap alatt elveszteni a garanciát, még akkor se ha újra érvényesíthető. Megvárom már a gyári 4.3-at, de ha februárba se jön ki akkor custom rom és 4.4 és sz@rok a sonyra.
2014. jan. 31. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!