Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a velemenyetek a sony...

Rekusskaa kérdése:

Mi a velemenyetek a sony xperia sp telefonrol?

Figyelt kérdés

2014. febr. 2. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó kis telefon.
2014. febr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pirenius válasza:
jo
2014. febr. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 rákos róbert válasza:

Szia!


Én nyáron vettem egy ilyen telefont. Vásárlás előtt először érdemes összegyűjteni azokat a dolgokat, amikre használni akarod. Nekem hasznos egy okostelefon a munkámhoz, és fontos, hogy az asztali PC-vel össze lehessen kötni. Szempont volt egy normális kamera, meg hát lassú se legyen. Vonatozáshoz jó ha van egy FM rádió, és unaloműzőnek azért játszani is lehessen vele. Így egyre szűkült a kör a lehetséges telefonok között, de 100 ezer Ft vicc bármilyen telefonért. Így kitűztem a 60-70 ezer Ft álomhatárt, és ebben a kategóriában szerintem ez volt az egyik legjobb választás.

A készülék szép, de ez relatív. A kijelző megosztja a felhasználókat, nekem a 720p HD bőven elég, csak a halvány háttércsíkok zavarnak, de ez inkább erős napfény mellett látszik. Az aksija nagyon jó, ha nincs bekapcsolva állandóan a wifi, és nem "zsebplaystation" módon használod, akkor 5 napot is elmegy. A kamera nem rossz, de Sony-s módon kicsit mosottasak a képek. A hangminőség viszont klassz, a belső tárhely 8 Gb, ami mellé azért ajánlott egy SD kártya. Erre tehetsz annyi zenét meg filmet amennyit csak akarsz.

Játékban erős (Adreno 320 van benne), gyakorlatilag bármit leszedhetsz a Google Play-ről, nagy baj nem lesz.

Összeszerelési hibák nem jöttek elő, komolyabb gyári hiba se nagyon, eltekintve az olykor ébredésre képtelen kijelzőtől. Ha minden igaz, a Sony javítja frissítés formájában a hibát.

Gyakorlatban jó egy SP-t használni. Nem fagyogatott, nem akadozott be. Szépen stabilan működik. Szerintem megérte az árát. Bár én nem vagyok telefonőrült, szóval valószínűleg évekig elleszek vele. Ha gyakran csereberélsz telefont, akkor pénzkidobás. Ha hosszútávon gondolkozol, akkor reális választás. Tisztes középkategória, és talán a Sony is támogatja még egy darabig. Elvileg az Android 4.4 is jön rá. Ha viszont az a szempont, hogy csúcstelefon legyen, akkor ez nem az.

De a hibáival együtt is nagyon lehet szeretni.

2014. febr. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

koszonom mindenkinek foleg neked utolsonak:)

hasznos informaciokat adtal:) koszonom

2014. febr. 4. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!