Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nexus 5 vagy LG G2? Mobil...

Nexus 5 vagy LG G2? Mobil telefont szeretnék venni és ezekre szűkült a kör. (több lent)

Figyelt kérdés
Véleményeket, tapasztalatokat, előnyöket hátrányokat mondjatok! Elsősorban hozzáértő válaszára vagyok kíváncsi. És a hozzászólásotok végén egy nyomós indokot(ha van illetve lehet), majd rakjátok le a voksotokat!

2014. febr. 3. 15:05
 1/4 rons válasza:

Ismerősömnek Nexus 5-e van, nagyon elégedett vele, elképesztően gyors.

Azt hallottam hogy a G2-ben vannak irritáló "funkciók"

2014. febr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hardveres eltérések:

- LG G2-ben nagyobb aksi

- G2-ben jobb kamera


Szóval kamerázásra G2, és ha nagyon fontos, hogy kibírja a napot komolyabb használat mellett, akkor is G2. Nexus 5 aksija max átlagos, de az átlag ugye nem bírja sokáig, G2-őt kihívás lemeríteni.


Szoftveresen:

Nexus 5-el egy gyári Androidot kapsz, elég letisztult, nincs telerakva minden kényelmi funkcióval, Google ezt a telefont egy hozzáértőbb célcsoportnak szánta, akik örülnek, ha nincs teleszemetelve a telefon gyárilag minden szarral, és maguknak leszednek mindent ami kell.

Ezzel szemben LG G2-re rá sem ismersz, hogy Androidos. Tele van mindenféle csicsás animációval, minden szar színes, mindenféle extra program, ami kezdőknek előny, hisz rögtön tele van mindennel a telefon, normál felhasználóknak irritáló, mert Play-en mindenre van jobb alternatíva.


Szóval hardveresen az aksi miatt LG G2, szoftveresen Nexus 5 a nyerő, de még szóba jöhet valami: LG G2 CyanogenMod 11-el. Így szoftveresen kb ugyanaz lenne a két telefon, viszont egy hatalmas aksival futtathatod a szinte 100% stock Androidot.

2014. febr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

pont én is a kettő között vacilálok

rá kellet h jöjjek jópár leírás és teszt elolvasása után h szart sem érnek. mindenhol csak fényezik a termékeket.


azonban ha rákeresel google-ön az "lg g2 common problems" és a "nexus 5 common problems" keresőszavakra meglepő dolgokat olvashatsz


a nexus 5ről rengeteg hardveres problémát olvastam: lögyögő gombok. brutális túlmelegedés, rosszul működő vibráció, élvezhetetlen külső hangszóró és egyéb kellemetlenebb dolgok. a g2-nél nem voltak olyan durva dolgok a gyakran előforduló problémák között mint a bedöglött pixelek (dead pixels)


másik kérdés az ár érték arány: a nexus jóval olcsóbb amerikában, de nálunk drágább mint a g2 tudomásom szerint.

most hogy is van ez? gondolja az ember.


fáj a szivem mert a nexus 5 bitang jól néz ki szívem szerint azt venném. de az eszemre halgatok és szerintem g2 lesz a vége, a nexus kb nyomásmérővel, meg vezeték nélküli tölthetőséggel több, én nem látok több erényt(nemsokára jön a g2re a 4.4 is, ha már ki nem jött)

2014. febr. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3


A Nexus 5 "common problem"-es dologgal kapcsolatban: legtöbbje szimplán nem igaz.


Persze nem azt mondom, hogy tökéletes a telefon, vannak hibái, amik mondhatni köztudottak, de nem azok, amiket írtál.

Pl. elég érdekes, hogy csak ilyen "hírportálok" vagy mik írnak ilyen gyakori hibákról, de ha megnézel egy felhasználói fórumot (pl. XDA) ott nem találkozol ilyenekkel.


"brutális túlmelegedés"


Ez meg hogy lenne lehetséges? 100% ugyanaz a SoC van benne, mint a G2-ben, abszolút megegyezik, ha az egyik nem melegszik túl, akkor lehetetlen, hogy a másik túlmelegedjen.


"élvezhetetlen külső hangszóró"


Ennek van egy kis igazságalapja, mert a hangszóró alapból nem a legjobb, de élvezhetetlennek nem mondanám. Illetve EQ-val javítható.


"lögyögő gombok"


Ez meg a felhasználók nagyon minimális részénél előfordult, de selejtek mindenhol vannak.


Szóval ha LG G2 mellett döntesz, legalább ne ezért, mert tényleg nincs akkora hibája a Nexus 5-nek, hogy az miatt elállj tőle.

2014. febr. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!