Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xperia z-ről mi a véleményetek...

Xperia z-ről mi a véleményetek? Főként z tulajokat kérdezek.

Figyelt kérdés

2014. febr. 5. 19:11
 1/3 sacsa ***** válasza:
Nekem október óta van Z-m,és minden szempontból elégedett vagyok vele
2014. febr. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Wadmalac ***** válasza:

Dettó. Én is októberben vettem. Tökéletesen teszi a dolgát, gyors, semmi laggolás, soha, sehol.

Pár fájdalmam azért van.

Egy leejtéstől a kijelző üveg sarka eltört, a képernyőterületen kívül. Mivel az üveget csak az lcd-vel és a touchscreen érzékelővel, sőt, a belső vázkerettel együtt lehet csak cserélni, készülékbiztosítással is 20.000,- Ft a javítás (anélkül 60.000,-!). Kénytelen leszek, mert így nem bízhatok a vízállóságban (ami pedig törés előtt tesztelten tökéletes volt).

A szoftverrel vannak inkább gondjaim.

Azzal még együtt tudok élni, hogy az alapképernyőt nem tudja elforgatni.

A Walkman marhaságai sokkal dühítőbbek. Amit egyszer a fejébe vesz, többé nem lehet belőle kiverni. Ha egy zenét másik könyvtárba teszek, többé nem találja. Nem lehet úgy playlistet csinálni, hogy nesze, ezt a könyvtárat húzd.

Egy root+recovery+clear cache partition csinál neki csak agymosást.

Másik fájdalmam: nem kezeli a teló az NTFS külső tárat.

Ha rootolod, van hozzá működő app play áruházban, onnantól az otg-n át az NTFS pendrive-ot, külső vinyót kezeli. Sőt, még ha az SD-t leformázod NTFS-re, azt is.

Kivéve a kamera alkalmazást.

Az képtelen az NTFS-re formázott sd-re menteni.

Ez tulajdonképpen nem lenne nagy fájdalom, hiszen van 16 GB (kb. 11 szabad) belső tár is, meg fat32-es sd-vel is lehet fotózni.

Nem lenne az, ha a telefon nem tudna fullHD videót rögzíteni.

Az meg állatira helyigényes, a belső tárat seccperc televágja, plusz a fat32 képtelen 4 GB feletti fájlméreteket kezelni. Így a 32 GB SD-vel sem vagyok korlátlanul kisegítve.

Ezért szerintem alapvető fontosságú lenne az NTFS kezelés, főleg a kamera miatt.

Reménykedek, hátha a KitKat már tudni fogja, vagy legalábbis nem fog hülyét kapni a kamerája, ha ntfs sd-re kell mentenie.


Én szeretek erősen belemókolni az android lelkébe, ezért engem spec állatira zavar, hogy a magyar szolgáltatók nyithatatlan bootloaderrel adják ki a készüléket annak ellenére, hogy a Sony (egy garvesztésért cserébe) engedné.

Zárt bootloaderrel meg csak stock kerneles főzött romokkal tudok operálni, ami eléggé félmegoldás.


Ez a hardver sokkal kiforrottabb, bővebb képességű szoftvert igényelne. Nincsenek a képességei rendesen kihasználva.

De talán emiatt lehetetlen zavarba hozni. A samsung S4 felhasználói folyamatosan panaszkodnak a belassulásokra, fagyásra stb. Ott meg úgy túlpakolták az androidot mindennel, hogy kifekteti a jó hardvert is.

Valahol a kettő közt kéne egy arany középút.


Lássuk, mit hoz a KitKat.

2014. febr. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megrendeltem.
2014. febr. 8. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!