Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xperia mini pro folyamatosan...

Xperia mini pro folyamatosan újraindul. Miért? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

2 és fél éves Xperia mini pro-m 4.1-es Androiddal mostanában folyamatosan gondol egyet, és újraindul. Eleinte arra gondoltam, hogy a túlzott RAM használat csinálja ki, tettem is fel jól működő appot ennek kezelésére, de ugyanúgy folytatódik az újraindulgatás. Általában akkor csinálja, ha szöveget akarok bevinni, vagy legalábbis megvan rá a lehetőség (pl. SMS olvasásánál, Facebook Messengerben üzenet olvasásakor, stb.), de nem a fizikai billentyűzet használatakor, hanem a képernyőbillentyű előugrásakor. Újabban mondjuk már ez sem kell neki, elég, ha gondol egyet, és akkor restart.

Eleinte csak egyszer indult újra, majd néha kétszer, most meg már tegnap óta másfél órákig indulgat újra folyamatosan...

Most próbálom a rendszerfrissítést, de meg kellene várnom, hogy bekapcsolva maradjon a telefon, mert különben nem látja a gép.

Ez helyrehozhatja?

Vagy végleg mondjak le róla?

Ősszel akarok újat venni, de lehet, hogy csak télen sikerül, addig kihúzhatja még?

Nincs teli hülyeséggel, taskkiller, vírusirtó, Flappy Bird, Facebook Messenger és Tumblr van rajta kb. csak.


2014. febr. 10. 17:43
 1/8 Wadmalac ***** válasza:

A Sony Update Service progival húzd újra a romot.

Az újraindulgatással nem lesz gond, mert kikapcsolva, flash módban megy.

A telepített alkalmazások, sms-ek, telefonkönyv el fog veszni, de az Sd-kártya tartalma nem sérül.

Utána megint olyan lesz, mint újkorában.

2014. febr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Megtörtént, és nap közben már egész jó, de reggelre valamiért még mindig úgy találom, hogy kéri a PIN kódot, tehát újraindult... És érdekes módon mindig csak éjszaka...

Egyébként ahhoz képest, hogy eredetileg frissebb Androidot akartam rátenni, de az okosság azt mondta, hogy azt nekem nem lehet, mert már a legfrissebb van rajta, ahhoz képest egy újabb verzióra sikerült frissítenem... :)

2014. febr. 12. 12:23
 3/8 Wadmalac ***** válasza:

X8-X10 szériánál a memória-kifogyásnak volt tipikus jele az újraindulás. Persze ott még 2.1 rommal, még a főzött 2.3.7-tel is csinálták.

Azért a szabad ramot nem ártana figyelni, hátha itt is vmi overflow van vmitől.

Sd kártyád rendben van?

2014. febr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
SD-vel semmi baj, 16GB-s kártya van benne, bár jelenleg majdnem színig van. Gondoltam rá, hogy ez lehet a probléma, de ezzel szemben álla az a tény, hogy máskor is pakoltam már csurig a memóriakártyát, mégsem volt semmi baja a telefonnak.
2014. febr. 12. 13:26
 5/8 Wadmalac ***** válasza:

Nem feltétlenül az a gond, hogy tele van a kártya, esetleg fájlrendszer-sérülés is lehet a gond.

Tudom, hogy macera, de talán megér egy próbát lementeni az SD tartalmát, leformázni a kártyát és megnézni, változik-e valami.

Persze lehet hardver- vagy bootloader-hiba is az ok, akkor folyamatos árnyékra vetődés volt az egész. Még az SD slot kontakthibája is okozhat ilyet.

2014. febr. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sajnos már most 3 éves lesz, garancia nincs rá, újat meg nem tudok venni, tegnap rúgtak ki épp.

Nagyon nem bánnám, ha nem hardveres hibája lenne, és kihúzná még egy darabig :/

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ha memóriakártya nélkül is csinálja, mikor nincs benne a microSD, akkor azért a slot kontakthibáját ki lehet zárni, nem?

Nőből vagyok, bocsánat az értetlenkedésért :)

2014. febr. 12. 15:29
 7/8 Wadmalac ***** válasza:

"de ha memóriakártya nélkül is csinálja, mikor nincs benne a microSD, akkor azért a slot kontakthibáját ki lehet zárni, nem?"

A 2-es személyi szám nem zárja ki a logikai képességet.

Igazad van, ezen esetben a kártya-slot kizárható. :)

De a SIM-olvasó hibája még nem. Az X10 mini pro készülékeknél szériahiba volt, talán itt is előfordulhat. Nem akarok vészmadárkodni.

Olyan nem volt még, hogy újraindulás nélkül egyszercsak kérte a SIM PIN-kódot, vagy kiírta hogy tegyen be SIM-kártyát?

2014. febr. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Volt már olyan is, de csak ha leejtettem, vagy a zsebemben maradt munka közben és megütődött, tehát ha konkrét esélye volt kimozdulni a helyéről. Mostanában viszont mintha "megunta" volna, már 3 napja nem indult újra...
2014. febr. 16. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!