Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Letöltöttem egy másik romot...

Letöltöttem egy másik romot telómra. Hogy rakom föl? Addig eljutottam hogy hangerő fel+bekapcs+home gomb, meg hogy sd kártyáról rakjam ujra, de nem tudom mit válasszak a mappákból.

Figyelt kérdés

Van benne egy META-INF és egy system mappa(kicsomagolva raktam az sd kártyára)

egyenként kéne fölraknom a system mappában lévő apk-kat vagy konvertálnom kell a mappákat(vagy esetleg a tömörített mappát, mert az megvan még)?


2014. febr. 14. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
az oldalról, ahonnan letöltötted, kell legyen leírás hozzá hogy miként kell telepíteni, a romot pedig nem kell kibontani
2014. febr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

a teló a rar-t tudja telepíteni?

am a slim 4.0.4 az jó úgy önmagában? meg tudja vinni az advance

az advane milyen romokkal a leggyorsabb?

2014. febr. 14. 18:19
 3/7 anonim ***** válasza:

igen, sosem kell a zipeket kibontani, szerintem nézzél ójobban utána a dolgoknak, mert ha rosszul csinálod, könnyen téglázhatod a mobilodat.

miután rootolva van a mobilod, fel kell telepítsed a cwm recoceryt, azzal lehet custom romokat telepíteni.

Itt minden szükséges leírást megtalálsz:

[link]

2014. febr. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

ennyire nem tudok angolul :) ...

három kérdésem van:

1: hogy kell rootolni?

2: mi az a cwm rcovery?

3: miért nem sikerült a telómnak a zipet feltelepíteni?

(esetleg kell hozzá a cwm recovery amit még nem tudok hogy mi? :D)

2014. febr. 14. 18:38
 5/7 Alex Fly ***** válasza:

A kérdésed alapján kénytelen vagyok megkérdezni: biztos, hogy új rencert akarsz telepíteni? Mert aki ennyire nincs tisztában az alapokkal sem, az szerintem jobb, ha nem áll neki szerencsétlen mobil téglázásának...

Első lépésként keress rá a telefonod típusára pl. a mobilaréna fórumon (vagy android fórum, prohardver, stb.), ott általában elég részletes útmutatót olvashatsz az adott készülék romolásáról. Aztán az adott ROM leírásában a speciális telepítési információkat is meg kell nézned. Ha valami nem tiszta, ne légy rest kérdezni a hozzáértőktől: jobb, ha feleslegesen kérdezel, mint ha brickeled a telefont.

2014. febr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

ok

de az a root meg a cwm recovery az szükséges?

2014. febr. 18. 07:18
 7/7 Alex Fly ***** válasza:

igen.

először rootolod, hogy fel tudd tenni a recoveryt (cwm).

Aztán a cwm-ből tudod telepíteni a kiválasztott ROMot.

Egyes esetekben szükség lehet a bootloader kinyitására, kernelflashelésre, stb. is- de ez típusfüggő. Ezenkívül a romok mellé általában még kell egy gapps is, ami szintén cwmből telepíthető (nééhány rom beépítve tartalmazza).

2014. febr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!