Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidos (4.1.2) telefonom...

Androidos (4.1.2) telefonom (S Galaxy Core Duos) nem látja a 3G-t, csak Edge van. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Még egyszer, összefoglalva: a telefonon van működő mobilnet, lehet netezni emailezni stb, csak extrém lassú, mivel az EDGE-t használja.De:


1: van megfelelő internet előfizetésem

2: be van állítva, hogy 3G-n kommuniáljon, APN beállítások stb minden rendben

3: 2sim kártyás a telefon, de nincs ütközés /nem is engedi/

3: egyébként működött, a hiba 3-4 napja tart

4: akku/sim kivétel + ki-be kapcsolgatás megvolt

5: nem rootoltam, nem piszkáltam.


Úgyhogy kérlek NE ilyen alap válaszokat írjatok.

Olvastam egy helyen, hogy vannak oyan alkalmazások, jellemzően az akksi-kímélő programok, amik blokkolják a 3G-t az akkuidő hosszabbítása miatt. (Ezt egyébként ajánlom ellenőrizni a sorstársaimnak.) Nekem egyedül a CleanMaster volt fent, leszedtem, de nem oldotta meg a problémát.

Maradhatott valahol egy kóbor beállítása? Tudtok hasonló "blokkoló" programról?


Egyéb ötlet?



2014. febr. 18. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyári visszaállitás...
2014. febr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de az majd az utolsó utáni próba lesz. Lennie kell kifinomultabb megoldásnak és én azt szeretném megtalálni.
2014. febr. 19. 07:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor majd kifinomultan fogod hard resetelni.
2014. febr. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na, rájöttem a probléma megoldására!


Beállítások/sim kártya kezelő/adatszolgáltatási hálózat/megfelelő SIM kiválasztása + "bejövő hívások fogadása más SIM kártyával" pipia NE legyen bejelölve.


Ez (értelem szerűen) nem ugyanaz a beállítás, mint a 3G/GSM váltás kiválasztása, és csak 2SIM-es telefonon van ilyen. A többieknek más lesz a hiba.


A "nincs türelmem a problémát megkeresni és nem is tudok értelmeset hozzászólni, úgyhogy HARD resetelj" - mániás hozzászólóknak pedig jó újratelepítgetést minden hónapra...

2014. febr. 19. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!