Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonvásárlás előtt állok....

Telefonvásárlás előtt állok. Szerintetek iPhone vagy valami más? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval telefonvásárlás előtt állok és fogalmam sincs, hogy mit válasszak. Legelőször gondoltam az iPhone-ra, mert sok tulajdonost kérdeztem és teljesen meg vannak elégedve vele. Van egy iPod 2g-m amit nagyon szeretek ( szóval azért ismerem az iOS-t általa). Ugye ez egy 6 éves kütyünek felel meg, de ugyan olyan gördülékeny mint újkorában, szóval ez, hogy egyszerűen nem lehet belassítani (mármint az iOS-t),ez nagyon előnyben tartja nálam az iPhone-t, ezzel ellentétben a 2 éves androidos telefonom nagyon lassú és néha le is fagy (Galaxy Ace), bár nem tagadom, megjárta a hadak útját kőkeményen (de azért a Pod is). Eddig 1-0 az iPhone-nak az iOS miatt, DE! Nézegettem pl.: Huawei Ascend P6-ot meg mondjuk Samsung Galaxy S III LTE-t és ugye megnéztem a jellemzőiket, elkezdtem összehasonlítani az iPhone-al. Nem nagyon értek hozzá, de az ilyeneken megakadt a szemem, hogy Huawei 4 magos míg az iPhone 5s csak 2, meg samsung 13 megapixeles kamera iPhone-nak csak 8. Szóval azért ezek úgy elgondolkodtattak. És ha úgy nézzük fele annyiba kerül csak mondjuk a Huawei. Gondoltam még az iPhone 4S-re is de ki tudja meddig lehet még rárakni az egyre újabb iOS frissítéseket.


Szerintetek melyik és miért éri meg jobban, valamint ha iPhone, akkor elég a 4S vagy inkább 5S?


Még annyit, hogy igazából úgy álltam hozzá, hogy androidosat már nem szeretnék mert a végére mindegyik belassul (mindenkinél ezt látom, bocsi ha esetleg mégsem így van) csak azon gondolkodom, hogy hátha egy erősebb telefonnal nem jár így az ember, windows phone meg teljesen kilőve, nagyon nem jött be.


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat! :)


2014. febr. 18. 22:51
 1/8 Osynho ***** válasza:
100%

Galaxy Ace szintű telefonok alapján ne vonj le következtetést az androidos telefonokról általában (az Ace egyébként egy hírhedten gyenge telefon). Remélem nem vársz el iphone szintű működést egy töredékébe kerülő telefontól? Iphone mellé vele egy kategóriájú androidos telefont tegyél.


A másik, hoyg a hardvereket alapból nem lehet összehasonlítani, hogy 2 vs 4 mag, mert nem csak ez számít, ezen kívül a különböző oprendszerek is teljesen más erősségű hardvert igényelnek az akadásmentes működéshez.

2014. febr. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
i5s
2014. febr. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Azért van mert egy optimalizálatlan android meghalna 2 magon...az iphone ugy jo ahogy van

Az android telók 200 000 ft-os kategóriában is az üzembehelyezés pillanatától napról napra lassul és ez az általam használt telefonokra kivétel nélkůl igaz(javarészt samsung,htc,zte)

Ugyhogy mindenképp iphone-t ajánlom

2014. febr. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ :)

Persze ezzel tisztában vagyok hogy az ace nem valami erős telefon, szóval ezért is gondolkodom ezen a három telefonon leginkább ( persze van még egy-két jelölt), ugye ezek jóval erősebbek. Kénytelen vagyok ilyenekben gondolkodni, mert én olyan szinten nyúzom őket, hogy csoda hogy az acem még bekapcsol, de az előzőekkel is ugyan így voltam.

2014. febr. 18. 23:15
 5/8 Osynho ***** válasza:
Pedig van még jó sok telefon, amit érdemes számításba venni. :)
2014. febr. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Osynho ***** válasza:
A Huawei Ascend P6 pl nem egy erőgép, sok 2 magos teló is beéri, az S3 LTE se mai csirke. :)
2014. febr. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

23:14-es


És ha már iPhone akkor 4S elég vagy inkább 5S?

Még mindig ez a dilemma, hogy ki tudja meddig lehet rá rakni iOS frissítést és ha mondjuk 2 év után tehetem a fiókba a 4S-t akkor az úgy nem valami jó :/ . Mert most hosszabb távra tervezem a dolgot mint 2 év (2 évente cserélek). Jó persze ezt senki nem tudja pontosan megmondani, hogy meddig engednek rá frissítéseket, de érdekel hogyan gondoljátok. Már pár embertől hallottam hogy a legújabb iOS már kicsit lassabban fut rajta.

2014. febr. 18. 23:24
 8/8 Zakathol ***** válasza:
Akkor nem rakod fel a frissítést. Androidnál sincsenek a legújabb OS-ek régebbi telefonokra. Ez így működik. A terméktámogatás nem él örökké semelyik párhuzamos univerzumban sem.
2014. febr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!