Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért csak iPhone-ra van...

Miért csak iPhone-ra van mindenféle aranyos hátlap, tok és mindenféle szuper dolog?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam a napokban, amikor bementem a Skálába (vannak mobilos kiegészítők, tokok, szilikon hátlapok, fóliák, 'minden'), hogy iPhone-ra mindenféle aranyos szilikon tok van fillérekért, főként a Skálában.


Nyilván más telefonra is lehet ott találni tokot, de pl. az én telefonomra eddig ott, többszöri kutakodás után csak egy műanyag hátlapot találtam, ennyi.


Nincs bajom a telefonommal, de úgy érzem, hogy háttérbe szorultam, ugyan úgy, mint azok, akiknek nem iPhone-juk van. Nyilván bemehetnék a West End-be, ahol 3000 Ft-ért kaphatok tokot, hátlapot, de pl. a Skálában 1000 Ft alatt vannak ezek a dolgok.


Miért? Mert ennyire elterjedt? Más magyarázat nincs erre?



2014. febr. 22. 15:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ennyire elterjedt. Más gyártók készülékeit jóval kisebb darabszámban adják el. Meg ugye a forma is több évig ugyanaz így a kiegészítő gyártók jó előre tudják kalkulálni, hogy milyen tokot és mennyit gyártsanak hozzá.

Az iPhone 4 már 2010 óta van a piacon és még lesz legalább 2 évig. Vagyis ez 5 év legalább.

Más gyártóknál meg egyáltalán nem ennyire kiszámítható, hogy milyen formát dobnak legközelebb piacra. Így a kiegészítőket gyártók sem foglalkoznak ezekkel.


Ha megnézzük az eladási adatokat, akkor 2-3 iPhone-ra jut mondjuk 1 SGS4 vagy 4-5re egy Note3.

Összességében a samsung több telefont ad el, de egy-egy modellből jóval kevesebbet.


Ha meg valaki kiegészítőt gyárt, akkor nyilván arra a piacra gyárt ahol nagyobb valószínűséggel el is kel.


Ráadásul az iPhone-ok formájára elég könnyű tokot készíteni. Egy sima hátlap amin nincs semmi kiálló dudor meg ív vagy hasonló csak a kamerának kell kivágni a helyét, meg oldalt is hosszú lapos plusz még négy körnegyed határolja. Itt is csak a pár csatlakozónak és a gomboknak kell a hely.

Ezzel szemben a többi készülék formája szinte mind-mind íves, és eltérő formájú.

2014. febr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

#1-el egyetértek, kivéve az első pontban, mert az hülyeség, hogy azért van iPhone-ra annyit tok, mert évek óta hasonló a formaterv, és előre lehet tudni, nagyjából hogy fog kinézni.

Minden más igaz.


Viszont kérdező, azért, mert a te telefonodra nem találtál tokot, még nem jelenti azt, hogy Androidos telefonokra nem annyira van tok, mint iPhone-ra.

Lehet az iPhone-ból többet adnak el, mint mondjuk egy SGS4-ből, de SGS4-ből is elpasszoltak már vagy 50 millió darabot, és hidd el, 50 milliós piacra van millió féle tok. Ha valamiből már 5 milliót eladnak arra már rengeteg tok szokott lenni, szóval ne lepődj meg, ha egy középkategóriás telefonra nincs annyi kiegészítő meg tok, felsőkategóriában van a pénz.

2014. febr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!