Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha elfolyt a festék a kijelzőb...

Ha elfolyt a festék a kijelzőben garanciásan megcsinálják?

Figyelt kérdés
A telenornál van szerződésem, részletre vettem a telefont, még ki sem fizettem, egyszer leejtettem 3 hónappal ez előtt, kicsit megrepedt a kijelzője, de alig látható, teljesen jól működött, egyik pillanatról a másikra, ma meghalt a kijelző, még garanciás, számíthatok rá, hogy megcsinálják ingyen? Mennyi időbe telhet míg ezt orvosolják?
2014. febr. 22. 18:46
1 2
 1/14 Tengor ***** válasza:

Nem. Hacsak nem ütéséllónak vetted a készüléket, akkor a leejtés nem számít rendeltetésszerű használatnak.

A csere fél - 1 órát vesz igénybe, ha van kéznél csere alkatrész.

2014. febr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Saavedro ***** válasza:
A te hibád. Miért csinálnák meg?
2014. febr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Miért vannak erre specializálódott emberek? Ergo- hülye kérdésre, hülye válasz.
2014. febr. 22. 18:51
 4/14 A kérdező kommentje:
Első! Nem a leejtésnél tört el, utána kiválóan működött hónapokat, ma egyszerűen hozzá nyúltam, és semmi, meghalt. Egyébként egy HTC Desire X-ről van szó, mennyibe fájna a megjavíttatása?
2014. febr. 22. 18:52
 5/14 anonim ***** válasza:
Te írtad, hogy leestett, s elrepedt. Nem lehet ezt másképpen érteni, mint hogy a leessés következménye a repedés. De teljesen mindegy, mi és hogyan történt. A garancia KIZÁRÓLAG a GYÁRTÁS SORÁN keletkezett hibákra vonatkozik, kivéve a törést. A törötten eladott készülékre sincs garancia.
2014. febr. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen írtam, hogy egyszer leejtetem, amikor megrepedt a kijelző, de nem hibásodott meg, de az a probléma ami most fent áll, az nem a törés következménye, mert miért is hibásodna meg 3 hónappal az esés után egy telefon? Tehát, valami gyári dolog áll a háttérbe, de ha a szövegértelmezéssel is probléma akad, nem hasznos a válaszod, köszönöm!
2014. febr. 22. 19:02
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Neked van gondod a szövegértelmezéssel. Ha eltörött a készülék, megszűnt a garancia. Ha bevizsgáltatod, s teljesen egyértelműen elkülöníthető a mostani hiba a töréstől, az a gyártás során keletkezett, akkor számíthatsz garanciális javításra. De tényleg csak akkor, ha semmiféle oki összefüggés nem lehet a kettő között.

Nem értek a telefonokhoz, így csak szemléltetésül:

Három hónapja előrt a telefonod. Csak a ház sérült, semmi más. De a résen át a levegőben lévő pára bejut a repedésen, s szép lassan kikezdi a monitort. Tehát ez a hiba oki összefüggésben van a repedéssel. Mondom, csak szemléltetésül írtam.

Akkor fogják neked ingyen javítani, ha százszázalékosan megállapítható, hogy akkor is meghibásodott volna a készülék, mégpedig gyári ok miatt, ha nem esik le.

2014. febr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Naponta jön egy ilyen kérdés. A garancia nem jótékonysági intézmény, hanem a előállító, forgalmazó felelősségvállalása, hogy ha hibáztak, nem érheti kár a fogyasztót. És ez csak látszólag ingyenes, ugyanis be van építve az árba. Olyan ez, mint az ingyen házhoz szállítás.

A törés miatt elháríthatja a felelősséget a szerviz, bármiféle hiba is keletkezett később.

2014. febr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Saavedro ***** válasza:
Nem az én kérdésem volt a hülye, ahogy itt páran már írják. Leejtetted. Vajon ez rendeltetésszerű használat? Nem. Vajon miért nem. Hát talán mert károsítja a telefont. És ne gyere azzal, hogy utána hónapokig működött, mert én akkor beledobom a vadonatújan vett telefonod a vízbe, utána használod egy órát aztán ha nem tudod bekapcsolni és jössz h akkor fizessem ki akkor azt mondom, hogy 'de egy órát működött, szóval a vízbeejtéstől semmi baja nem lehetett'. Am nagyon okos vagy h írod: vannak erre specializálódott emberek
2014. febr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Saavedro ***** válasza:
mert akkor én a tévém szétverem egy kalapáccsal osztán jöjjön ki ingyen (!) a szerelő, mert 'ez a dolga'...
2014. febr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!