Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kinek hogy tetszik az új...

Kinek hogy tetszik az új Samsung Galaxy S5?

Figyelt kérdés
2014. febr. 25. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Ugyanaz mint a S3 S4 semmi extra..
2014. febr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem ronda lett, ujjlenyomat olvasó nem jó semmire, 0,6 ghz-t húztak procin, 3giga ramot nem bírtak beletenni...

s4 egy kicsitt húzott procival...

Ha valaki 1-1-be cserélné s4-emre, nem biztos, hogy igent mondanék, sőőőőőőőőőt

2014. febr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
S4 tulajként számomra nagyon nagy csalódás.Azt vártam hogy megint a legbrutálisabb hardvert rakják bele mint ahogy azt eddig is tették.Már 3GB-s chipjük is volt oszt erre beletesznek egy 2GB-sat..-.- Persze nem azt mondom hogy gyenge lett de többet is ki lehetett volna hozni ebböl.
2014. febr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

#2


Nagy szakértő, aki szerint a telefon csak egy órajelből áll, és semmi különbség az S4 és S5 processzorában.


#3


"Azt vártam hogy megint a legbrutálisabb hardvert rakják bele mint ahogy azt eddig is tették"


Akkor örülhetsz, mert a legbrutálisabb hardvert rakták bele. Na jó, majdnem a legbrutálisabbat, az Xperia Z2-be már Snapdragon 801 van, de igazából csak annyi a különbség, hogy emelt órajelen dolgozik (viszont az S5-ben is 2,5 GHz-re húzták a CPU órajelét, GPU órajeléről nincs hír), meg hogy eMMC 5.0 támogatást kapott, ami gyorsabb memóriakezelést jelent.

Szóval kb ugyanolyan erős a két SoC, csak a 801 gyorsabb NAND Flash-t is támogat, más különbség nincs, magyarul a legerősebb hardvere van az S5-nek (az más kérdés, hogy ezen kívül 5-6 telefonnak van ugyanez a hardvere, szóval nem egyedül trónol a csúcson).


Ettől függetlenül én is csalódott vagyok, Samsung sosem kellett volna, a TouchWiz mindig is nevetséges volt, a telefon kinézete sem tetszett soha, de erre most rátettek még egy lapáttal (pedig a 2012-es Nexus 7 kinézete tetszett, de itt S5-nél nem jön be a golflabda hátlap), de azzal nem tudnak lenyűgözni, hogy kicserélték a SoC-ot és kapott egy 16 megapixeles kamerát.

2014. febr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

en is csalodtam, nagyobb innovaciora gondoltam

az alakja egy nagy kalap szar

nem cserelnem ha S4 kellene S5-re

2014. febr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ocsmány az egész samsung dizájn, a hátlap, az új felhasználói felület. És szerintem kevés a 2gb ram az új felülethez. Ez látszik az akadozásból is:


[link]


http://www.youtube.com/watch?v=2D051uDJNt8&feature=youtu.be&..


Meg a bemutatón olyan büszkén jelentették be, hogy vízálló, IP67 védelemmel van ellátva, hogy majdnem lefordultam a székemből a röhögéstől :D A Sony már tavaly óta ilyen telefonokat csinál. Továbbá lett pár újabb parasztvakításos funkció mint pl: a pulzusmérő amit senki se fog használni soha a büdös életbe.


Ez a véleményem az új Samsung Galaktikus S5-ről.

2014. febr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ennél gyorsabb egy s4 is :D

4-es, nem az órajelből áll a proci, de kb. ugyanaz a 2, szóval ez kb egy órajel húzás volt :D

Hát samsung, ezt sikerült elk.rni :D

2-es voltam

2014. febr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7


Mi az, hogy kb ugyanaz a kettő?

Inkább kb egyáltalán nem hasonlít egymásra a kettő.


Nézzük az SGS4 I9505-ös változatát, mert az az elterjedtebb.

Ebbe Snapdragon 600 van, ami többek között 4 krait 300-as CPU-ból és egy Adreno 320 GPU-ból áll.


SGS5-be Snapdragon 800 van, nevéből is következtethetsz arra, hogy jobb, új számozás egyébként elég logikus, Snapdragon 200-400-600-800, kisebbtől megyünk a jobb felé, 200 a használhatatlan kategória, 400 elég erős, 600 a tavalyi csúcskategória, ma már csak felsőkategória, a 800 pedig a jelenlegi csúcs.


Snapdragon 800 pedig többek között krait 400-as magokból áll és Adreno 330 GPU-ból. Ezek jóval erősebbek, ráadásul még magasabb órajelűek is.


Lehetne írni, hogy miben jobb, technikai adatokat felsorolni meg minden, röviden legyen annyi elég, hogy 2x olyan erős.


Az más kérdés, hogy az S4-et sem használta ki semmi, szóval hiába kétszer olyan erős, ha az S4 is már elég erős volt, de az akkor is hatalmas alaptalan baromság, hogy ugyanaz csak emelt órajelű.

2014. febr. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én sem vagyok tőle elájulva, hezitálok hogy lecseréljem-e imádott S4-emet. Apró-cseprő, erősen felhsználói szintű eddigi észrevételek:

A hátlap, anyagából kifolyólag sokkal jobban csúszik mint az S4 sima felűletű burkolata. Nyilván cserélhető, így ez nem döntő szempont, de akkor is meglepő volt mikor majdnem leejtettem az első kézbevételnél.

Az ikonok jóval egyszerűbbek mint az S4-nél, mondhatnám úgy is hogy csúnyák.

A teló oldalán lévő gombok kattannak benyomáskor, ez lehet nagyon zavaró, nem lehet beszélgetés közben feltűnés nélkül halkítani.

A por-, és vízállóság mindenképpen pozitív, az akksi is tovább bírja mint az S4-nél.

2014. ápr. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem tök jó
2014. szept. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!