Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit szóltok ehhez a cikkhez,...

Mit szóltok ehhez a cikkhez, hogy a Tesla Model S elektromos autó, az autók iPhonja? Link alább

Figyelt kérdés

[link]


az autók iPhone-ja?

azaz: 10 emberből 8-nak ilyen van?

Minden 20 éves sznob ilyennel jár?


na nekem ez a véleményem a "hasonlatról", de kíváncsian várom mások véleményét is.


2014. márc. 2. 11:14
 1/9 Tengor ***** válasza:
100%

Az iPhone részesedése a mobil piacból sosem volt 80%-os.


A hasonlat inkább azon alapszik, hogy a Tesla autója előre mutató és szakít a hagyományokkal, úgy, ahogy az első iPhone is tette.

2014. márc. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Angoloknál lehet, hogy nem 80%-os a részesedése, de a fiatalok körében nézve valószínüleg az. gyakorlatilag minden 20 év körüli azt szorongatja a kezében.


én személy szerint általában ellenzem a szándékos inkompabilitást, s ugye az Apple eléggé elzárkózik attól, hogy bármivel kompatibilis legyen.

2014. márc. 2. 11:25
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

#1-gyel értek egyet, a cikk teljesen világosan leírta, hogy a szemléletváltás miatt vont párhuzamot az iPhone és a Tesla között.

Egyébként szemlátomást nagyon a bögyödben van az iPhone.

2014. márc. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vicces, hogy 10 emberből 8-nak pont Androidos telefonja van.

Az eladott okostelefonok kb 82%-a Androidos, kevesebb, mint 15%-a iOS-es, a többin osztozkodik a WP, BlackBerry, Firefox OS, Tizen, Sailfish OS meg amit el tudsz képzelni.


A cikket nem olvasom el, mert már millió cikket láttam a Model S-ről, és biztos vagyok benne, hogy a cikkben is azt írják, hogy azért hasonlítják az iPhone-hoz, mert prémium, kategóriája legjobbja, rendhagyó, stb. (igaz, ezek ma már nem igazak az iPhone-ra, de az első iPhone megjelenésénél nem volt nála jobb telefon).

2014. márc. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
így van. szimplán prémium kategória, meg mostanában kapcsolatba került az Apple a Teslával, szóval logikusan lehetne őket összehasonlítani. Az, hogy te úgy látod, hogy sznobság, ha valakinek iPhone-ja van, az a te bajod. Mi magyarok vagyunk, és olyan fizetésekkel valószínűlag mindig is sznobnak fogjuk tartani, aki megveszi a legújabb iPhone-t, mint ahogy azt is, aki majd Model S-el fog járni. Más olyan országban, ahol az emberek jobban keresnek, ott meg ez egy teljesen normális dolog, de ez már sokszor volt boncolgatva. Itthon sem csak a 20évesek használnak Apple terméket, de például az USA-ban még jobban látszik ez. Az inkompatibilitás meg sokféleképpen lehet pozitív és negatív is. Ha rendszert nézzük, nem véletlen, hogy sem iOS-ről sem OS X-ről nem hallani, hogy kapkodja a vírusokat ellenben a windows-al, vagy andoiddal. vagy a töltőcsatlakozók is olyan dolgok, amik sokak szerint strapabíróbbak, mint mondjuk egy sima microUSB csatlakozó. Más kérdés persze, hogy monopol helyzet miatt ezeket jó drágán lehet pótolni, ha elhasználódik.
2014. márc. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

allitolag meg 2012-ben is verte a Nokia az Apple-t eladasban, de en ezt nem hiszem el, mert ha korulnezek, nem ezt latom.


[link]



igaz, meggyozodesem, hogy akinek 2003-2004 korul Nokiaja volt, annak 2011 korul Blackberryje, most meg iPhonja, ahogy azt a trend bediktalta.

2014. márc. 3. 06:50
 7/9 Tengor ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy te mi hiszel, és hogy neked mi a meggyőződésed. Ez elektronika téma és nem vallás.

Lehet, hogy te pont olyan környezetben élsz, ahol több az Apple termék, mint a többi, de hidd el, hogy sem Magyarországon, sem a világban nem ez a meghatározó.

2014. márc. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6


Vegyük külön a butafónokat meg az okostelefonokat.

Ha a feature phone-okat (butaphone) és az okostelefonokat egybevesszük, akkor lehet még ma is Nokia adja el a legtöbbet.


Ha csak az okostelefonokat nézzük, akkor gyártó szerint Samsung adja el a legtöbbet, második pedig az Apple. Ha viszont operációs rendszer alapján nézzük, akkor igenis az Android 80%-on áll, Apple 15%-on, Windows Phone (ami nagyjából egyenlő a Nokia-val) pedig 3%-on.

Ez nem hit kérdése, ez így van.


Ha sok iPhone-t van, az azért van, hisz gyártók közül a második legtöbbet eladó, és nekik nincs millió féle telefonjuk, hanem csak egy, és azt könnyű észrevenni, távolról látod, hogy az egy iPhone.

Szimplán figyelmetlen vagy, ha azt hiszed itthon 10-ből 8 embernek iPhone-ja van.

USA-ba még reális lenne ez a 10-ből 8-as dolog, hisz ott az Apple imádat még durvább, mint akárhol máshol, de ott is ha jól tudom "csak" 50% az iOS részesedése.

2014. márc. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Unari válasza:
Bár az iPhone lenne ilyen jó mint a Tesla. Nem tudom de engem elvarázsolt ez az autó. Nincs szebb autó nála és a beltere... Azt mondom egy XXI. századi autónak minimum ilyennek kell lennie belül. Miskolcon láttam egyet,és muszáj volt megálljak, és megnéznem közelről. Nem lehet úgy elmenni csk úgy mellette. Kihasználtság, ár/érték, műszaki adatok, csak sallang. Mindenki szeretne egy ilyet, és aki mást mond az hazudik, legfőképpen magának.
2014. márc. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!