Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért merül gyorsan a nokia...

Miért merül gyorsan a nokia lumia 820-am? Mit kapcsoljak ki, hogy tovább bírja? Nektek meddig bírja az ilyen típusú telótok?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre a fél éves nokia lumia 820-as telefonomnál, hogy gyorsabban merül, mint korábban. Este 11 kor levettem a töltőröl és másnap délbe már energiatakarékos módba volt (20%-on). Nem sokat használom a telefont. Közben megnézek ezt azt neten, van viberem, whatsappom, meg egy játékkal játszok közben (de kb csak annyit h megetetem az állatom és ennyi:)) Ezek miatt merül gyorsan?


Úgy rémlik korábban azért nem volt ilyen durva a helyzet. Jó volt egyszer kétszer olyan, hogy fél nap alatt lemerült, úgy hogy nem is használtam, de erre azt mondta a szervizbe az ürge, h biztos azért, mert ha a városban sétálok keresi a wifi-t a teló és azért. Pedig mondtam neki h többször is voltam már a városba előtte és mégsem merült le....


Amúgy rendesen töltöm..mindig lemeritem teljesen és nem veszem le a töltőről mikor már jelzi 2 óra múlva, hogy tele van, hanem várok 5-6-7 órát van h többet is, ha este töltöm és csak utána veszem le.


Mit tudnátok javasolni, hogy tovább bírja? Mit kapcsoljak ki rajta? Hogyan használjam? Ez normális vagy rossz lehet az aksi?


Bocsánat, hogy hosszú lett....de nem értek hozzá ezek szerint és kéne a segítség. Köszi előre is aki ír :)


2014. márc. 2. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A háttérben futó alkalmazások közül tiltsd le azt ami nem kell neked.
2014. márc. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És ha van feltelepítve akksifigyelő app, én a helyedben azt is leszedném, mert legtöbbször azoknál jelentkezik ilyen mértékű merülés...
2014. márc. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És azt hogy tudom kideríteni, hogy melyik alkalmazásokat tilthatom le, és melyiket nem?


Amúgy nincs olyan aksifigyelő alkalmazásom.

2014. márc. 2. 16:13
 4/8 anonim ***** válasza:
beállítások - (swipe) alkalmazások - háttérben futó feladatok
2014. márc. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2014. márc. 3. 17:07
 6/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk most ahogy nézem...nekem a beállításokban nincs is olyan, hogy alkalmazások ... :(
2014. márc. 3. 17:09
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja már látom, köszi!!
2014. márc. 3. 17:10
 8/8 anonim ***** válasza:

"Amúgy rendesen töltöm..mindig lemeritem teljesen és nem veszem le a töltőről mikor már jelzi 2 óra múlva, hogy tele van, hanem várok 5-6-7 órát van h többet is, ha este töltöm és csak utána veszem le."


A kérdésedre itt a válasz! Nem szabad a litiumos akkukat lemeríteni teljesen, mert veszít az élettartamából. Ha pedig feltöltött, akkor mindegy, hogy meddig van még utána rajta a töltőn, tovább úgy sem tölti. Ha rajtamarad, az nem baj, de hogy hagyod lemerülni, az igen! 20% vagy legkésőbb 10-15%-nál már érdemes tölteni!

2014. márc. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!