Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Letiltott Iphone 5s-t lehet...

Letiltott Iphone 5s-t lehet feloldani?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy használtam vettem a készüléket és biztosítottak róla, hogy nem fogják letiltani (írásba is foglalták). De a telefont letiltották és most semmilyen felelősséget nem vállalnak érte ... Körülnéztem a neten és találtam egy ilyen oldalt ami elvileg free mert adományokból tartja fent magát ez igaz lehet? [link]

2014. márc. 6. 22:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
13%
Úgy kell neked, ha lopott telefont vettél, megérdemled -.-
2014. márc. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez kártyafüggetlenné teszi a telefonodat (saját állítása alapján!), nem pedig a letiltást oldja fel. Sajnos nem tudsz mit tenni.
2014. márc. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy lopott. De a múltkor volt egy riport, hogy úgy adnak el telefont, hogy az előfizetéses. Csak éppen nem fizetik az előfizetést és pár hónap elteltével a szolgáltató tiltja.


Így jártál.

Egy másik lehetőség, hogyha iClouddal van tiltva. Azt meg csak az eredeti tulaj tudja feloldani. Ekkor lopott. De gondolom itt nem ez az eset van, mert már használtad.


Ez csúnya cumi. Perelhetsz, maximum.

Azt tudd, hogy a PTK szerint a telefon tulajdonjoga a tiéd.

"Ptk. 118. § (1) Kereskedelmi forgalomban eladott dolgon a jóhiszemű vevő akkor is tulajdonjogot szerez, ha a kereskedő nem volt tulajdonos."


Bár ebben az esetben a tulajdonjog gondolom már a kereskedőjé volt.

2014. márc. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
így van. pert indíthatsz, hiszen erre van a letiltás elleni garancia. persze lehet rosszul jársz, mert elhúzódhat simán 1-2 évig is az ügy, aztán meg a végén ugyanúgy nem lesz sem telefonod, és megállapítják, hogy kártérítést sem tud fizetni az eladó. az oldalt meg már leírták, hogy kártyafüggetleníteni lehet elvileg, a letiltást attól nem olja fel...
2014. márc. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Háát visszamentem a boltba hátha meg lehet valahogy oldani.
2014. márc. 7. 14:36
 6/16 A kérdező kommentje:
1 fiatalabb hölgy volt ott akit eddig nem láttam még és ő mondta, hogy sajnálja de nem tud mit tenni és négy szemközt elmondta , hogy nem éri meg ezzel foglalkozni (?) és mondott nekem olyant, hogy alaplap csere ami nem éppen legális de szerinte olcsóbban kijövök ... Erről valami vélemény ?
2014. márc. 7. 14:38
 7/16 anonim ***** válasza:

Én még egy feljelentést is kilátásba helyeznék nekik, hogyha nem adják vissza a pénzed.

Szemét mocskok ezek. Tudják, hogy ilyen telefont vesznek és el is adják. A kék fényben volt a riport, hogy lebukott egy ilyen GSM boltos. Most már eszembe jutott.

Talán a neten megtalálod. Azért én rápróbálkoznék a feljelentésre is.

2014. márc. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Itt van a Kékfényt válaszd ki és a 03.03-as adást nézd meg.

Benne van, hogy ezzel a módszerrel verik át az embereket.

[link]

2014. márc. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
24:25 után kezdődik.
2014. márc. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
ez így van...menj vissza, verd az asztalt, ha ilyen férgek...igen, amint mondtam, elindíthatsz egy pert, csak nem biztos, hogy elérsz vele bármit is...ezt ők is tudják nagyon jól, ezért ilyen pofátlanok. de azért lehet próbálkozni...fogyasztóvédelemnél feljelentést tenni. nyilván elég nagy értékről van szó. talán tudnak segíteni, ha mással nem is, de tanáccsal esetleg.
2014. márc. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!