Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Csúcskategóriás Samsung...

Csúcskategóriás Samsung telefonomat nem akarják cserélni, csak javítani, van biztosításom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Bevittem ma a szolgáltatóhoz, azt mondta, hogy először jelentsem be a kárt, majd kapok valami kódot, és megjavítják, azaz cserélik a kijelzőt. A fém keret is minimálisan sérült, illetve a kijelző törött, összefolyt! Mondtam, hogy így teljesen felesleges a biztosítás, mivel a kijelző csere elvileg csak 44 ezer, az önrész meg 30, plusz 3 ezer havonta. Mit tegyek, hogy kicseréljék? Jogosan követelhetem, hogy ha javítják, akkor a fém keretet is csinálják meg rajta? Véleményem szerint mindent meg kell csinálniuk, mivel ha nem, akkor egy későbbi garanciális probléma esetén ráfoghatják, hogy ezért vagy azért romlott el... Lehet jegyzőkönyveztetni, ha valamit nem csináltak meg?

2014. márc. 10. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Jegyzokonyveztetni lehet. Cseret nem kovetelhetsz, csak kerhetsz.
2014. márc. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Tudom, hogy nem követelhetek cserét, ugyanakkor szerintem kicsit gáz, hogy egy 180 ezres telefont nem akarnak cserélni, csak javítani, hiába van biztosításom, holott eléggé sérült! Esküszöm, jobban járnék, ha földhöz vágnám..

2014. márc. 10. 19:36
 3/4 Gugu Gabor ***** válasza:

Sajnos a biztosító sem hülye, (vagyis ha neki nem lenne benne üzlet akkor nem lenne ilyen lehetőség)

Ahogy felettem írták a cserét csak kérheted, de mindenképpen jegyzőkönyvezni kéne, illetve kicsit utána nézni pontosan mire terjed ki a biztosításod.

2014. márc. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazából mindenre, kivéve szándékos károkozás. Azaz, ha elejtem, ha vizes lesz vagy akár mi. Mindenre kiterjed, és akkor cserélik, ha a javítás 15 napnál több vagy ha nem éri meg nekik cserélni a sérült részt... A legjobb biztosítás van rá kötve, de úgy látszik mindegy...
2014. márc. 10. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!