Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia 1520 processzor fölénye...

Nokia 1520 processzor fölénye miben nyilvánul meg, össze hasonlitva a nokia 1020-al szemben? Egy általán nem értek az ilyen telefonokhoz, és ezért szeretném ha vki szájba rágósan elmagyarázná!

Figyelt kérdés
kettő közül melyiket választanátok?és ennek a döntéseteknek mi az oka?

2014. márc. 11. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Nemsokban. Legalábbis, amit te érzel, az nem sok. A WP nem használja ki a 4 mag előnyét. Az 1020-ben S4-es Snapdragon uralkodik, míg az 1520-ben egy teljesen más 2013-as évjáratú proci dolgozik. Ha android futna rajta, érezhető különbség lenne, de Windows Phone-nál sokszor egy Lumia 800 és egy 820 között alig érezhető a különbség. Neten gyorsabb, meg a játékokat/programokat gyorsabban hozza be. Kb ennyi.

WP-n a hardver nem számít annyira, mint az android esetében. Sokan odavannak a 4 magos gépekért....de ha rosszul optimalizált a szoftver, kb semmit nem ér akkor. A WP esetében pedig nagyon jól van optimalizálva a dolog, így nem lehet vele probléma.

2014. márc. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem pont a proci szemszögéből választanék a 2 telefon kozott hiszen az 1020 a cammonster a 1520 meg már phablet

A 4 mag csak azért lett belerakva hogy a lumiakban is legyen ilyen erős modell

Most még semmiben nem éreznéd a plusz 2 magot

Csak esetleg később mert pár szakfórum szerint az az előnye a 1520-nak hogy elvileg lazán megkapja 2-3 év mulva majd az akkor aktuális wp9-et frissitésként

Az erős hardver miatt

Persze ez is csak akkor lényeges ha hosszù távon gondolkodsz ilyen telóban

2014. márc. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítségeteket!így vmivel már érthetőbb számomra is:) akkor végülis,ha nagyobb részben a kamera miatt választok ilyen telefont jobban járok a 1020.ráadásul úgy,h igazából nem sokkal lesz butább telefonom,mint a 1520?


igazából hosszú távra szoktam telefont választani,de az elöbb fennt leírt követelményeim miatt is úgy érzem nekem a 1020 a nyerő.


ja,és még az érdekelne,h 1520 jobb játékokat is tud futatni,mint a 1020? vagy csak gyorsabban tölt be?

2014. márc. 17. 08:40
 4/7 anonim ***** válasza:

hát mivel mégcsak dísznek van ott a 2 mag játékok terén is

így ez is találgatás lehetne

1-2 év mulva ha odaér a többi lumia is hardveresen esetleg akkor lehetnek majd olyan játékok aminek nem elég az 1020 procija

de hangsúlyozom ez még csak találgatás

most április 3-án mutatják be a 8.1-es frissítést ami mind2 modellre érkezik...majd ott talán elválik hogy melyik lesz elég hosszabb távon is

én mondjuk a 1520-asat választottam mert sztem a 20 megapixel is teljesen elég a mai mezőnyben,és rengeteg extrája van így is

a kijelzője is jobban tetszik...6" és nagyobb a felbontás is

mondjuk tény hogy hogy a méretei miatt már a hordozhatóság határait súrolja


meg nekem nagyon tetszik a 3 oszlopos csempe megoldás ami a 1520-ban alap

az 1020-ban pedig még nem biztos mert nem tisztázott hogy 4,5"-tól vagy felbontáshoz kötötten érhető majd el ez a funkció

ugyh a helyedben megvárnám még azt az áprilisi nokia bemutatót...én is azt teszem...

2014. márc. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

rendben annyit még tudok várni:) utána viszont szívesen venném a véleményed,vagy akár másét is,h mit javasolnál/javasolnátok,h mégis melyiket érdemesebb venni?

bár nekem a kisebb méretű telefon jobban bejön,és a csempe elhelyezés sem fontos számomra.persze ez mindenkinél egyén függő:)

2014. márc. 17. 15:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Ugy is sok kerdes lesz aprilisban ilyen temaban



Raadasul 3 uj lumia is erkezik ugyh tenyleg erdemes varni

Majd irj privatot ha van meg kerdesed

2014. márc. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
rendben:)
2014. márc. 17. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!