Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit tegyek ha nem tudom...

Mit tegyek ha nem tudom fizetni az előfizetésem?

Figyelt kérdés

Anno előfizettem egy telefonra, a telefon már rég nincs meg mert miután garanciás lett elromlott, nemis érte megcsináltatni.

Vettem másik telefont és használtam az előfizetéses számlámat!


Egyben van az internet és a beszélgetés 8.000ft a beszélgetés, ennyit kell fizetnem akkor is ha beszélek ha nem, és nem is szoktam ilyen sokat telefonálni.

Ez egy új előfizetés amit januárban kötöttem (csak sim kártya) és még van rajta vagy 21 hónap.

Nem bírom fizetni, sajnos elveszítettem a munkám.Előreláthatólag a megtakarításomból élek, ki tudja meddig. Nekem havonta 8.000ft nagyon sok csak telefonra-

Mi van akkor ha bemegyek hogy elvesztettem??!!

Csak nem tukmálnak a kezembe még egy kártyát??!!

Vagy esetleg jobb az őszinteség??


2014. márc. 15. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem fogja őket érdekelni.

Nekik van a kezükben egy szerződés, amit aláírtál. Tudomásul vetted, és mint akaratoddal egyezőt írtad alá, a legutolsó apróbetűs részletig. AZ egyik ilyen apróbetűs bejegyzés tartalmazza, hogy mik a következményei a nem fizetésnek, vagy a hűségidő előtti felmondásnak.

Jó eséllyel a hátralévő havidíjak egy összegben történő kifizetésén túl még egy többtízezres nagyságrendű kötbért is rádvernek.

A hűségidő az előfizetésre szól, a kártyára. Az nem szempont hogy közben a kedvezményes áron vett telefonkészülékkel mi lett. Elromlott, ellopták, akármi... teljesen mindegy, attól még az előfizetés hűségideje nem veszti érvényét.

Ha azt mondod, hogy elvesztetted a kártyát, kedvesen adni fognak egy másikat, azonos hívószámmal, pár ezer forintot kell csak fizetni érte.


Nincs kijárat. Vagy fizeted a havidíjat, vagy nem, de akkor jönnek a felszólítások, majd felmondják a szerződést, jönni fog afizetési felszólítás... ha nem reagálsz, átadják egy behajtó cégnek, a legvégén úgyis behajtják, ha másképp nem, foglalnak és árvereznek ezt-azt.

2014. márc. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
A szolgáltatód nem érdekli a személyes problémád, ha megkötötted onnantól csak rabszolga vagy csengetsz havonta vagy felmondják a szerződést és százezreket csavarnak ki belőled. Nem tehetsz semmit aláírtad innentől nincs mese.
2014. márc. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a tarifa csomagváltás is meg van tiltva a szerződésedben?

mert akkor válthatnál kisebbre

2014. márc. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat így ez egyértelmű lett számomra!


Fogalmam sincs hogy át lehet-e váltani. Azt tudom hogy fizetek 8.e ftot és korlátlanul beszélek. Nem hiszem hogy volna kisebb, más!

2014. márc. 15. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!