Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 5-5s vagy Nokia Lumia...

Jeffreybboy kérdése:

Iphone 5-5s vagy Nokia Lumia 1020?

Figyelt kérdés
Lassan telefonváltás lesz, Iphone 4s van nekem jelenleg, viszon nagyon szeretek fotózni és a Lumia nagyon jó erre a célra! Csak para van a wp-től! Vélemény? Tapasztalat?

2014. márc. 21. 02:57
 1/9 alfamate89 ***** válasza:
100%
Nem kell félni a WPtől, akadásmentesebben fut, nekem tetszik is ez a csempés megoldás. Nem sokára jön a 8.1-es frissítés, ami nagyon sok változást hoz majd, remélhetőleg jó irányba. Az appok választéka terén nem egy android és sajnos nagyon sok alap alkalmazásra nincs hivatalos app, csak 3. fél által készített, de működnek. Nekem Lumia 820-am van, nem bántam meg, a következő telóm is WP lesz, pedig volt droid is és iOS is. Fényképezésre meg ennél jobbat nem tudsz találni!
2014. márc. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tény, hogy más a kezelőfelület, a logika - lényegében egy teljesen más élmény a WP, de a gyorsaságról és a megbízhatóságról nem kell lemondanod, hogy ha váltasz, és 8.1-es frissítés után sokkal több mindenre lehet majd használni egy Lumia 1020-at, mint egy iPhone 5S-t - pl. az MHL, ami ha nincs okostévéd, igazán jól jöhet! ... ráadásul egy Lumia 1020 nem annyira tucat termék, mint egy iPhone, szóval én már csak ezért is a Nokiát választanám! :)
2014. márc. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm srácok :)
2014. márc. 21. 11:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokan gúnyolják a WP-t. Pedig nagyon gördülékeny. És a 8.1 valóban nagy lépés lesz a WP életében. Főleg, hogy minden készülék megkapja, amin eredetileg WP8 fut.

Appok terén a 8.1-el még durvább előrelépés várható. Ha már 2012-2013-ra 130 000 appot írtak, és csak 5%-os piaci részesedése van a rendszernek.


Van jövője a Lumia 1020-nak. Rendesen!

2014. márc. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Volt WP-m, szemmel is tartom a platformot (mert ígéretesnek tartom), de egyelőre iOS-t használok. Számomra csak a rebesgetett 8.1-es frissítéssel válik valós alternatívává, egyelőre vannak durva, 7.0 óta jelen lévő hiányosságai, de úgy tűnik, végre ezekkel leszámol az MS.

Ezt leszámítva szerintem nem kell tartanod az OS-től, gyors, megbízható, és szerintem esztétikus is. Egy "belakott" WP Start menüje megtelik élettel, a te fényképeid, tartalmaid fognak visszaköszönni a csempékről, szerintem jól kitalálták az egészet.

Fényképezés terén meg nézz fényképeket, ne az olvasottak vagy technikai adatok ("40 megapixel") alapján döntsd. (Félreértés ne essék, 1020 tényleg az egyik legjobb mobilos kamerával rendelkezik, de lehet, hogy mégsem ez fog neked a legjobban tetszeni.)

2014. márc. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy csak a szenzos 40 megapixeles és egy alforitmus alapján csinál egy 5mpx képet! Viszont fotózz rawba is ami igen csak részletgazdag. Én is a várva várt 8.1-re várok hogy mit mutat!
2014. márc. 23. 22:40
 7/9 A kérdező kommentje:
*Szenzor *algoritmus
2014. márc. 23. 22:42
 8/9 anonim ***** válasza:
A szenzor 41 megapixeles képeket tudna feldolgozni, de szabvány képarányokban 36 (4:3) és 34 (16:9) megapixeles képeket is tud csinálni - az 5 megapixeles mellett. A nagy felbontásnak köszönhetően érhető el háromszoros zoom.
2014. márc. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lényegen nem változtat, nagyon szép kèpeket lehet vele készíteni ;)
2014. márc. 23. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!