Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan lehet LTE internet...

Hogyan lehet LTE internet hozzáférésem és a valóságban mennyi előnyt fogok tapasztalni a 3G hozzáféréshez képest?

Figyelt kérdés
Van egyáltalán komolyabb LTE lefedettség?

2014. márc. 23. 09:37
 1/1 anonim ***** válasza:
74%

Úgy lehet, hogy veszel egy LTE képes mobiltelefont, és egy ezt engedélyező előfizetést. LTE lefedettség jelenleg csak a nagyvárosokban található, de idővel (ha felszabaduló frekvenciákat használatba veszik) ez bővülni fog. Jelenlegi lefedettség:

Telenor: [link] itt utolsó fülön

Telekom: [link]

Vodafone: jelenleg tesztüzemben, nem érhető el az előfizetők számára


És akkor a személyes tapasztalat: Budapesten élek forgalmas helyen, jó a térerő, Telekom előfizető vagyok, maximum 21 MBit/s-et tesz lehetővé a csomagom. Többször mértem már a sebességet, gyakorlatilag mindig ennek a közelében van, volt már, hogy kicsivel többet is mért a SpeedTest, és ami fontosabb, ezt a gyakorlatban is érezni, tényleg szélvész gyors - gyorsabb, mint az otthoni netem, különösen feltöltés tekintetében (bár elvileg 5 MBit/s-re korlátozzák, gyakorlatban mindig 20 körül mértem).

Persze ez nem jelenti azt, hogy te is ezt tapasztalnád, ez hálózati lefedettségtől, valamint forgalmi viszonyoktól is függ. Ha egy cellában rengetegen csatlakoznak az LTE-re (ugye egyre többen fogják használni), akkor egy idő után lassabb is lesz.

2014. márc. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!