Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ebay-en szeretnék rendelni...

Ebay-en szeretnék rendelni egy telefont. Ha paypal - lal fizetek és ha nem jön meg a készülék visszakapom a pénzt? Úgyhallottam ez a biztonságos. Nagy értékű tárgyakat paypal-lal érdemes venni?

Figyelt kérdés
Köszönöm.

2014. ápr. 1. 18:20
 1/6 SylwerStone ***** válasza:

Már miért ne jönne meg?

Nézd meg az eladó értékeléseit és ha megbízható nyugodtan rendeld meg. Az ebay-en nagyon ügyelnek az értékelésre, nem igazán szeretnének negatív értékelést bekapni.

2014. ápr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, a Paypal védettséget ad, 45 napon belül lehet (kell!!) dispute-t nyitni, ha bármi probléma van az érkezéssel vagy a készülékkel.

Azért a Paypal kiadáshoz kalkulálj ha EU-n kíyvülről jön 27% +ÁFÁT és 1500Ft vámeljárási költséget.

Ma nagy az esély, hogy belefutsz....

Azért nem árt utánanézni van-e (kell?) magyar nyelv a KÉSZÜLÉKEN és használható-e a Play áruház (nem a kínai)..

2014. ápr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagy értékű dolognál érdemes nem a legolcsóbb shippinget választani, legyen követési szám, akkor tudod, hol jár az áru.

Amúgy nem szokott gond lenni. Megbízható eladónál kell venni.

És tényleg csak óvatosan a telefonokkal. Elég sokszor benézték már emberek, mert nem néztek utána alap dolgoknak, pl. ahogy írták előttem, vámeljárás, áfa, stb, miközben ezt az összes eladó is oda szokta írni.

2014. ápr. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat sokat segítettetek! :)

Annyit még ,hogy például ha Eu-n belulről rendelek , akkor nincs semmi áfa , vám , stb...?

2014. ápr. 3. 18:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Eu-n beülről érkező árunál természetesen nincs semmi egyéb költség..

De ne tévesszen meg az Ebay.com....

Azt nézd > az áru helye (illetve ahonnan szállítják), mert attól lesz EU-s, vagy kívüli.

Megsúgom: ha jó az ára, akkor kívüli.

2014. ápr. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előzöhöz: én ha rendelek, belekalkulálok mindent és ha még mindig megfelel az ár, akkor megrendelem. Ha nem a legrosszabb verzió válik valóra, akkor nyertem.

Az utóbbi időben, ha úgy tetszik, vesztésre állok, de még nem bántam meg semmit, amit így vettem...

A garancia nagy kérdés, elvileg van, a gyakorlatban nem rossz eséllyel működik, de türelem kell hozzá. Vissza kell küldened, kb 3000, aztán várod, hogy visszakapd. Ha korábban vámáfával kaptad, nincs gond, visszafelé igazolod, megkapod. Ha először átjött, másodszorra nem tudsz igazolni, fizetsz.

Apró (?) bosszantó hibák előfordulnak, pl.

tablet, életlen képet készít a kamerája, levelezünk, mondják: küldjem vissza. De az pénz és idő. Meg egyébként is, sose akartam volna vele fényképezni, erre én fényképezőt hordok, rendeset, ha mégsincs nálam, akkor ott a mobiltelefonom. Így persze elalszik az ügy, meg nem is fontos.

Kb. így mennek, mentek a dolgaim.

2014. ápr. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!