Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Valaki segítene? Az idegeimet...

Valaki segítene? Az idegeimet szétszedte már ez a buta "okos" telefon. A videóhívás kikapcsolásáról lenne szó.

Figyelt kérdés

Van egy 2 simes telefonom (ConCorde smartphone 5000).

Csupán hosszas telefon szétszedés, simek ki-be rakosása után tudok telefonálni videóhívás nélkül. Inkább leírom részletesen, mert felvázolni nem lehet.

Szóval. A sim beállítások a következők:

Beszédhívás: Telenor

Videóhívás: Vodafone (nem lehet kikapcsolni. Ha itt lenne olyan opció, hogy "ki" akkor most épp nem ezt a kérdést írnám)

Üzenetkezelés: Telenor

Adatkapcsolat: Vodafone

Amikor telefonálni akarok, akkor csak a videóhívással tudok. De én nem szereték videóhívásozni csak beszédhívásr szeretnék. De nem tudom hogy kell. A sim beállításoknál hiába állítgatok össze-vissza semmi. Ha kikapcsolom a vodafone-os simet, akkor meg kiírja telefonáláskor, hogy a vodafone-os kari ki van kapcsolva. Itt csak olyan opció van, hogy bekapcs és mégse. A mégsére kattintva kilép a hívásból. Akkor, ha a Telenort beállítom a videóhívásra, akkor azt írja ki, hogy a választott simmel nem elérhető a 3G szolgáltatás. Itt csak "mégse" opció van. Akkor ha kiveszem a telefonból a simet és csak a Telenoros van bent, akkor tudok nagynehezen simába telefonálni. Akkor is kiírja hogy no 3G de itt legalább van olyan opció, hogy "folytatja beszédhívásként?" Az összes többinél nincsen. Nos, 3 nap után nagynehezen rájöttem egy olyan megoldásra, amivel nem kell kivennem a vodás karit. Ez pedig az, hogy a beállítások-->további beállítások---> mobilhálózatok---> 3G szolgáltatás és itt kikapcsolom. Ezzel együtt mind a 2 simen ki van kapcsolva a 3G és mivel a 3G szükséges a videóhíváshoz ezért már nem ugathat nekem ez a szemétláda telefon. Viszont így meg mivel ugye nincsen 3G így a böngészés lassú.

Most, ha akarok telefonálni (csak beszédhívás) akkor a beállításoknál kikapcsolom a 3G-t ekkor ha megnézem a a sim beállításokat, látom, hogy a videóhívásnál "ki" feliratot lehet olvasni. Ekkor tudok telefonálni.

Nos, azt kellene elérni, hogy a 3G be van kapcsolva (csak a Vodára, a Telenorra nem), a videóhívást kikapcsolni (semmi szügségem rá) a beszédhívás Telenor, az adatkapcsolat voda (3G).

Én nem hiszem el, hogy a videóhívást csak akkor lehet kikapcsolni, ha nincs 3G.

Nem lehetne azt megoldani, hogy ne legyen videóhívás ha van 3G ha nincsen?

(Bocs az esetleges helyesírási hibáért, de pont erről a telefonról írok, ezt a billenytűzetet meg még szoknom kell).

U.i.: Azért vettem 2 simes telefont, mert úgy voltam vele, hogy majd a Telenorral telefonálok, a vidással meg majd netezek. De nem gondoltam hogy a 2 együtt ilyen nehéz.



2014. ápr. 8. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:

"Van egy 2 simes telefonom (ConCorde smartphone 5000)"


Ez nem telefon, hanem kínai hulladék. A megoldás pedig egy TELEFON vásárlása.

2014. ápr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez nem hulladék. Ez egy nagyon jó telefon attól eltekintve hogy csak akkor tudsz beszédhívást indítani, ha kikapcsolod a 3G-t. Lehet hogy a gyártó kínai, de mondj már nekem még egy olyan telefont ebben az árkategóriában, ami 4 magos, 5 colos, IPS, HD-s, 1 giga ram, hátul 8 elől 5 megás kamerával, még ha a duál simet nem is nézem akkor sem találsz még egy ilyen telefont ebben az árkategóriákban. Nézzük csak. A többi gyártó hány ezertöl adja a 4 magos készülékeit? Nokia valahol 120 fölött, samsung 100 fölött és az összes többi gyártó (bőven) 100 fölött. Na, akkor? Lassan egy éve nálam van a telefon és még mindig kifogástalanul működik. Semmi nem laggol rajta. Semmi!!!!!
2014. ápr. 8. 22:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Valóban nagyon jó készülék, épp csak az egyik fő funkcióját nem látja el.. Best-buy, tényleg. 4 magos processzor? És? Az L-em agyonvágja az ilyen kínai vackok nagy részét. Két maggal... csak ez nem mediatek meg rockchip meg ticsung soc, hanem qualcomm... A megapixelnek köze sincs a képminőséghez. Aztán a supportról nem is beszéltünk még (nincs is miről, a kínai csodáknál gyakorlatilag nm létezik).
2014. ápr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

kérdezz meg egy gsm boltost, az tud segíteni. a hálózatról nem akarok írni, azt majd elmondja az eladó.

nem fontos oda menned, ahol vetted, ha profi akkor tudja a jó választ.

2014. ápr. 9. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!