Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Akinek van LG G2-je, kérhetnék...

Akinek van LG G2-je, kérhetnék tőle egy PRO/Kontra listát?

Figyelt kérdés

Amik nagyon érdekelnek:

-aksi idő, romlik e az aksi, videó, film nézés alatt mennyire merül le

-kamera, olyat olvastam hogy kis fényerő

-azt is olvastam, hogy a 2GB ramból, csak 600MB szabad van

-mennyire karcolódik, egy leejtéstől mennyire károsodik (tokkal és nélkül)

-elég e a 16 GB?



2014. máj. 3. 15:38
 1/9 A kérdező kommentje:
Van Budapesten szerviz hozzá?
2014. máj. 3. 15:44
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem pont nekem van, csak tesómnak, de nagyon gyakran használom, mivel a családban csak én értek komolyabban elektronikus eszközökhöz/telefonokhoz.


"-aksi idő, romlik e az aksi, videó, film nézés alatt mennyire merül le"


Aksija jól bírja. Nem tudok pontos időt írni, hisz használattól függ, hogy mennyi ideig bírja, de az biztos, hogy a top 5 legjobb üzemidővel rendelkező telefon között ott van, ennél kevés jobbat találni.

Aksi idő természetesen folyamatosan romlik, ez egyszerűen így működik, de nem észrevehető. Évek múlva is még sokáig fogja bírni, csak valószínűleg pár százalékkal rosszabb lesz.


"-kamera, olyat olvastam hogy kis fényerő"


Ez nem egy kerek mondat, fogalmam sincs mi a kérdés, nem tudok rá válaszolni


"-azt is olvastam, hogy a 2GB ramból, csak 600MB szabad van"


Elég sokat lefoglal a hulladék szoftver, de lényegtelen mennyi van szabadon, Android nagyon jól kezeli a memóriát, RAM-mal egyáltalán nem kell foglalkozni.


"-mennyire karcolódik, egy leejtéstől mennyire károsodik (tokkal és nélkül)"


Nem karcolódik (persze ha késsel vágdosod a hátlapját akkor azt nem bírja ki), leejtve még nem volt, de nézz Youtube-on töréstesztet. Egyébként biztos vagyok benne, hogy bírja annyira, mint egy átlag telefon, azaz ha sarkára esik, akkor közel 100%, hogy szanaszét törik a kijelző, ha meg jól esik akkor minden sérülés nélkül túléli.


"-elég e a 16 GB?"


16 gigából kb csak 10,5 elérhető. Ha lossless zenéket hallgatsz, akkor nagyon kevés. Ha 1080p-s filmeket akarsz nézni rajta, akkor nagyon kevés. Ha csak alkalmazásokat raksz rá meg pár albumot mp3-ba, meg fényképezel és videózol akkor elég.


Egyébként jó telefon, egyedüli dolog amit utálok rajta, az a szoftver minden egyes része. Ha enyém lenne a telefon első dolgom lenne, hogy egy értelmes custom romot rárakjak, de ha neked tetszik a szoftver, akkor semmi baja sincs a telefonnak. Hulladéknak nem hulladék a szoftver, mert teljesítménye jó, mindenféle extrával tele van pakolva, csak ezek többsége felesleges, kinézete meg tele van mindenféle csicsával, mintha valami 5 éves hülyegyereknek csinálták volna.

2014. máj. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. A kamerával kapcsolatban az lett volna a kérdés, sötétben illetve napfényben milyen képeket készít. Van e értelmes autofókusz? Ha jól tudom van benne Képstabilizátor, az milyen?


A szoftverhez kapcsolatosan, van ilyen Launcherek, azok nem helyettesítik az custom romot?

2014. máj. 3. 16:34
 4/9 A kérdező kommentje:
Illetve néztél már rajta FullHD filmet? Simán lehet nézni mindenféle akadás nélkül?
2014. máj. 3. 16:37
 5/9 anonim ***** válasza:

#3


Kameráját szinte sosem használom, de mint minden telefon, alacsonyabb fényviszonyok között jelentősen romlik a minőség.

Nappal elég korrekt képeket csinál, este meg mondjuk, hogy elfogadható, de ha főleg este akarsz fényképezni, akkor inkább HTC One.


Képstabilizátor elég jó, csak nézd meg ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=oc5NeUMuVXM


"A szoftverhez kapcsolatosan, van ilyen Launcherek, azok nem helyettesítik az custom romot?"


Részben de, de azért nem teljesen. Pl. ha lehúzod a notification bar-t akkor ugyanúgy az LG teleszemetelt szarját látod, ami a képernyő felét elfoglalja.

Ha bemész a beállításokba akkor szintén az LG skinjét látod.


A gombkiosztás szintén idiótán van megcsinálva (ez helyett: [link]


ez: [link]



De egy launcher letöltésével azért a legnagyobb problémát orvosolni lehet.


"Illetve néztél már rajta FullHD filmet? Simán lehet nézni mindenféle akadás nélkül?"


Nem, de ha jól rémlik akkor gyárilag volt rajta pár mintavideó, gondolom 1080p-s volt, és akadás nélkül ment.

De Snapdragon 800-al természetesen simán lehet rajta nézni 1080p-s videót mindenféle akadozás nélkül, még Snapdragon 400 is bírja.

4k-s videót is simán bírnia kell.

2014. máj. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Néztem törés tesztetek, és nagyon törékeny telefon. Majd ha meglesz a pénz valószínűbb hogy Galaxy S4-et veszek, mert valamivel kisebb, és amennyivel kisebb, annyival nehezebb lejteni..Meg a szoftver miatt is, meg persze mert most Galaxy Mini-m van, és nagyon megszerettem a Samsungot...
2014. máj. 3. 17:21
 7/9 anonim ***** válasza:

SGS4-hez képest az LG G2 kb 2 mm-rel hosszabb, 1 mm-rel szélesebb, és 1 mm-rel vastagabb, ez szinte semmi. Ez százalékokban kifejezve azt jelenti, hogy 1%-kal hosszabb és 1%-kal szélesebb, csak vastagságban tűnik sokkal vastagabbnak, 10%-kal vastagabb, de az is csak 1 mm, szóval szinte semmi a különbség. Ehhez képest viszont nagyobb a kijelzője, szóval elég lenyűgöző, hogy ilyen kis házba belefért az LG G2.


"amennyivel kisebb, annyival nehezebb lejteni"


Ez hülyeség. Tegyük fel, hogy nem csak 1-1 milliméter különbségről lenne szó, hanem többről, köze sincs az egésznek ahhoz, hogy mennyiszer ejted le.


"Néztem törés tesztetek, és nagyon törékeny telefon."


Pont annyira, mint az SGS4.

https://www.youtube.com/watch?v=aB2wZET_SKs

https://www.youtube.com/watch?v=lQQXkjrdBRc


Kb mindkettő ugyanattól a fajta eséstől sérült csak meg, mondhatni semmi különbség.


"Meg a szoftver miatt is"


Ami lényegesen rosszabb a Samsungon.


LG G2 az SGS5 szintjén van, és az SGS4 árán, normál ember számára nem lenne kérdés, hogy melyik a jobb telefon.

2014. máj. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Kicsit meglepődtem mikor olvastam hogy csak milliméterekkel kisebb...De sajnos az anyagiakat nézve csak Galaxy S3 lesz :(

2014. máj. 4. 19:01
 9/9 M1n3craftK0cka válasza:
Nekem már egy idelye g2-öm van és ha a telefont a jobb vagy bal felső sarkára ejted akkor biztos hogy törik nekem a teteje 1 cm eres csíkon nem működik de maga a telefon meg a rendszer a samsungot messze le körözi. 4 évig Samsungos voltam és most 1 lg vel minden más lett és nem rossz értelemben gyors meg bízható biztonságos és olcsóbb szerintem tökéletes. :)
2014. aug. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!