Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tényleg nem tesz jót az aksinak?

Tényleg nem tesz jót az aksinak?

Figyelt kérdés
Itthon szeretem úgy használni a telefont h állandóan töltőn van h ne merüljön le. Viszont vkit azt mondta nekem h ez nem tesz jót mert sokkal lassabban töltődik fel az aksi ha használom közbe. Viszont azt is olvastam h ezek a lithium polymer vagy lithium ionos akksik nem igényelnek különösebb felügyelet töltés során. Xperia z telefonom van.
2014. máj. 3. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:

A lítium aksik is olyanok bizonyos téren, mint mások:

Nem szeretik ha nagyon sokáig magukra vannak hagyva, de az állandó töltés/kisütés is káros rájuk.

Ez utóbbi alatt azt értem, hogy minden töltési és kisütési ciklus vesz el az élettartamukból, és amikor újra feltöltöd a lemerült aksidat, az már icipicivel kevesebbet tud.

Ez akkor lehet érdekes, ha pl a telódon át wifi forgalom is megy, ami köztudottan elég jól meríti azt. Ilyenkor egyetlen pillanatig ne aggódj, és nyugodtan hagyd töltőn a telefont.

A helyedben amiatt sem aggódnék sokat, hogy a csutkára töltött telefon mennyit fogyaszt, mert alapvetően meddő áramot fog felvenni.

Tehát ha használod, és nagyon merülne, nyugodtan hagyd rajta a töltőt, ha csak készenlétben van, nyugodtan vedd le azt.

2014. máj. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 dirtboy ***** válasza:
ilyen miatt ne aggódj,mire bármiféle baja lehetne az aksinak attól hogy sokat van töltőn a telefon már rég kukába való lesz.
2014. máj. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ha a töltővel nincs semmi gond, akkor szabályozza magát, tehát elvileg nem lehet baja, ha sokáig úgy marad.
2014. máj. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!