Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért lett ilyen nagy a...

Miért lett ilyen nagy a felhasznált adatmennyiségem a mobilneten?

Figyelt kérdés

Nem rég van mobil internetem, Vodafone 1GB (3000, nem rég óta már 5000 FT feltöltés esetén). Első ciklusban bármilyen böngészőn mindig elég volt a az 1 GB, keveset fogyasztott. 2-ik ciklusban pár nap alatt hatalmas mennyiséget zabált meg, ajánlották az Opera minit, ami végig jó is volt a 2-ik ciklusban, alig fogyasztott valamit. De most a 3-ik ciklusban már az Opera is nagyon sokat fogyaszt meglátásom szerint. Mitől lehet ez?

Illetve megosztanátok, hogy nektek pl. egy facebook kezdőlap betöltés mennyi adatforgalmatokba kerül, mert lehet, hogy rosszul ítélem meg a helyzetet? (nekem: Chrome böngészőn 2 MB, Opera minin 40 KB).

Samsung S II-t használok.

(most a 3-ik ciklusra már csak 500 MB-ot kaptam a 3000 FT-ért)

Minden a témával kapcsolatos segítő választ előre is köszönök!



2014. máj. 9. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Alaposan nézd át a telepített appokat. Vannak olyanok, amik jelentős adatforgalmat generálnak "mellékszolgáltatásként". Bátran használd a nagy keresőket, ami nem kell mérlegelés nélkül töröld.
2014. máj. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nincs igazán sok app-om.

Ahol tudom ellenőrizni a felhasznált adatmennyigét, ott lebontja külön is, hogy milyen program, app, vagy böngésző mennyit használt. Egyértelmű éllovas itt az Chrome, meg az Opera illetve a facebook alkalmazás. Éppen ez az ami a kérdésem kiírására késztetett, hogy az 1 GB leírásnál a Vodafone honlapján azt írják, hogy szinte korlátlanul lehet vele netezni, ha nem csinálunk semmi rendkívülit. Viszont, ha egy FB oldal betöltés 2-2,5 MB, akkor az mégsem stimmel szerintem.

2014. máj. 9. 15:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyit netezel. Énnekem a 4GB sem mindog elég, pedig mobilnetről nem töltök le. Egy AdBlock sokat segíthet, mivel sok oldalon (itt is) a szép grafikával ellátott reklámok a hasznos adatforgalpm többszörösét teszok ki.

Amire érdemes figyelni: a mozgóképek rengeteg adatforgalmat használnak, azokat nem célszerü mobilnertöl nézni.

A nagy képgalériák hasonlóak (bár kisebb mértékben)

Onkine zenehallgatáskor az alacsonyabb bitrátát célszerű használni.

2014. máj. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!