Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vettem egy klón Samsung...

Vettem egy klón Samsung Galaxy S4-et. A hirdetésben nem szerepelt, hogy másolat lenne. A rendőrségen foglalkoznak ilyennel? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Egy apróhirdetési oldalon keresztül postai utánvéttel küldte el nekem az illető a telefont. Azért merült fel a kérdés, hogy feljelentsem-e, mert az eladó azt állítja, hogy ajándékba kapta a telefont, és ő nem tudhatta, hogy nem eredeti, és hogy ő nem ért hozzá.

Az is a javára szól, hogy 30 000 Ft-ért hirdette, ami az eredeti ára töredéke, mert kb 120 000-ért mennek ezek a telefonok függetlenül.

A rendőrség kinek fog hinni? Elég jó alibije van, bár tisztában kéne lennie szerintem azzal is mit ad el pontosan.

Érdemes valamit lépnem az ügyben? Vagy csak kiröhögnek, ha holnap egy ilyen indokkal beballagok.

Amúgy a postai utánvét miatt tudom az illető nevét és címét is, szóval tudnám kit jelentek fel, csak az a kérdés foglalkoznak-e komolyabban az üggyel?

Köszi!

Péter



2014. máj. 9. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Én belenyugodnék. Mellesleg, te rákérdeztél, hogy nem klón e ennyiért?
2014. máj. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem azt adta el, amit hirdetett, így átvert téged. Más kérdés, hogy az érték miatt nem hiszem, hogy túl sokat tennének vele, de megpróbálhatod.
2014. máj. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Te komolyan azt hitted hogy harmadáron kapsz telefont csak a két szép szemedért? Királylány... :)


A zsaruk a trafin kívül semmi másra nem képesek, nyugodtan elfelejtheted őket.

A cím valószínűleg hamis, bankkártyára kérte az utánvét összegét. De ha van egy kis időd, látogasd meg egy szívlapáttal, hátha mégis találsz valakit.

2014. máj. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem hamis a cím, mert folyamatosan tartom vele most is a kapcsolatot. Váltig azt állítja hogy ő azt hitte eredeti mert úgy kapta, ami akár igaz is lehet. Tehát a címmel meg a névvel nincs gond. Fel tudom jelenteni, csak ha még foglalkoznak is velem nem tudom hogy ezekből az ügyekből a nagy huzavona után szokott a felperesnek haszna lenni vagy csak egy csomó stresszt kap vele pénzt meg nem?

Azért írtam ki a kérdést hátha valakinek van már ilyesféle tapasztalata és hozzá tud szólni... légyszi!

2014. máj. 9. 22:27
 5/9 anonim ***** válasza:

gondolom adás-vételit sem írtatok, tehát neked jogilag semmi közöd nincs a telefonhoz, ha akarná, még azt is állíthatná, hogy elloptad tőle...ha van róla papírja, hogy az övé, te járnál rosszul.

persze valóban megérne egy kis ápolást szegény...30ért felrakja, és még azt is állítja, hogy ő nem tudta, hogy klón...de inkább csak húzza az agyad...ki adna 30ért s4-et? senki...

2014. máj. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát hülyegyerek, szted 30-ért adta volna az eredetit? Hol élsz? Úgy átb*szott, hogy sírok a röhögéstől! :'D De meg is érdemled, ha ennyi eszed volt! ;'D

Ja a kérdés...szted mennyi ilyen pénzéért siránkozó gyökér van? Ennél egy rakat fontosabb és számukra fontosabb dolguk van, felejtsd el, hogy lesz ebből vmi! Ráadásul csak 30-ért vetted, képzeld akik 120-ért veszik, én a helyedben eladnám 30-ért és ugyanott vagyok!

2014. máj. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tanultál az ügyből.

Egyébként 30-ért te magad is kib.szott jó telót vehettél volna, ha nem csak magyar apróhirdetéseket olvasnál.

Egyébként meg nem az a kérdés, milyen matrica van a telefonodon, hanem hogy mit tud.

Ehhez meg neked kell tudnod, mit akarsz.

Pl. ha ez utóbbi kérdésemre tudtad volna a választ, valóban vehettél volna 30 ezerért egy rendes telót a neten.

2014. máj. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Rendőrség tudod mennyit foglalkozik ezzel?

Miért nem vetted meg a boltban... Ennyi... Hogy valaki kereskedik adózás nélkül az már az ő baja

2014. dec. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És ha 30K-ért árulta tudta ő jól hogy másolat, ne higyj neki :)
2014. dec. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!