Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az igaz hogy a Sony nem ad ki...

Az igaz hogy a Sony nem ad ki szoftverfrissítéseket elég rövid idő után?

Figyelt kérdés
Konkrétan Z1 Compactot szeretnék venni, csak félek, hogy idővel belassul, vagy már nem lesz olyan jó a használata... Ha nem is adnak ki frissítést akkor az jelent valamilyen hátrányt?

2014. máj. 10. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Az android platformon a frissites mar maga lassulassal szokott együttjárni..de nem ebben a kategóriában...

Igaznak igaznak mondható de némiképp sarkitott az infó

Mert tény hogy nem olyan sokáig támogatottak az androidot futtató készülékek mint egy iPhone vagy egy wp de nem 3 hónapról van szó


A lassulást pedig nem frissitésekkel fogod kikerülni ha eljutsz odáig hanem custom romokkal

2014. máj. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

"Az android platformon a frissites mar maga lassulassal szokott együttjárni..de nem ebben a kategóriában... "


Azért hülyeségeket ne írjunk már. Természetesen előfordul olyan, amit írsz, de úgy írod, mintha ez általános dolog lenne és mindenre igaz.


"félek, hogy idővel belassul"


Nyugi, nem fog.


"vagy már nem lesz olyan jó a használata"


Mégis mi változna?


"Ha nem is adnak ki frissítést akkor az jelent valamilyen hátrányt?"


Elég egyértelmű: nem kapja meg az újabb funkciókat, ami akármi lehet, és előre nem tudni, hogy egy újabb Android verzió milyen funkciókat hoz ki.

Rosszabb nem lesz tőle, ugyanaz lesz, mint amilyen volt, csak épp nem lesz jobb sem.

2014. máj. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előttem profi válaszokat kaptál. Csak ismételni tudom, a Sony-k nagyon jók, a lassulás nem az öregedés miatt van..

felesleges állandóan frissítés után loholni, nem lesz jobb..

Az eredetilg aplikált is nagyon szuper a teló élettartama alatt.Három évnél tovább úgy sem nyüstölöd.

2014. máj. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igaz és amit kiad, az is rossz. Lásd Xperia SP, Android 4.3. Egy csomó probléma van vele, lassú és használhatatlan lett. Nekem Xperia P-m van, nem hiába használok Cyanogenmod 11-et. A gyári szoftver a mindig bekövetkező lassulással már az őrületbe kergetett. 1-2 hónapig jó volt, aztán telepíthettem újra ha már nagyon zavart a lassúság. Annó mikor az Xperia P még kapott frissítéseket, a hirdetett időpontokhoz képest hetekkel később adták csak ki és bőven hagytak a szoftverek maguk után kivetnivalót. Ezek miatt már majdnem biztos vagyok benne, hogy nem Sony lesz a következő telefonom. Pedig sok éve már csak Sony Ericsson/Sony telefonjaim voltak.
2014. máj. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4


Igazad van, gyakran hallani, hogy kiad egy frissítést a Sony, és valami baja lesz (gyorsabb merülés, lassulás, stb), de Nexus-okon kívül igazából az összes gyártó szokott kiadni rossz frissítéseket, talán még a HTC is kivétel, mert kevés telefonjuk van, de Sony/Samsung gyakran ad ki rossz frissítéseket, legalábbis neten ezt hallani.

Ahhoz képest nekem több ismerősöm is van, aki Xperia SP-t használ, frissített 4.3-ra, aztán direkt kérdeztem tőlük, hogy milyen, mert neten sok rosszat hallottam rá, és 0 panaszuk volt. Nekem is Sony-m van, bár nem SP, és a frissítések sosem rontottak a telefonon, pedig egy-két frissítésre elég sok rosszat olvastam neten. Aztán másik haverom, szintén Sony-val, de nem SP-vel amikor 4.3-ra frissített semmi panasszal nem rendelkezett.

Szóval valószínűnek tartom, hogy nem olyan gyakoriak a hibák, csak akinek rossz, az nagyon mondja, és akinek minden jó, az nem írja ezzel tele a netet.


"a hirdetett időpontokhoz képest hetekkel később adták csak ki"


Ha azt hiszed, hogy ez a Sony-n múlt, akkor nagyot fogsz csalódni a következő telefonodnál is, mivel a szolgáltató szokta hetekkel később kiadni a frissítést. Ha netről leszeded az FTF fájlt akkor azt aznap fel tudod telepíteni, amint Sony kiadja a frissítést.

2014. máj. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 - CM11-et használok, ahhoz pedig nyitott bootloader kell, szolgáltatós telefonon pedig nem nyitható sehogyan sem, tehát független telefonom van. Sosem vártam a szolgáltatóra, azonnal feltettem az új szoftvert amint lett rá működő root. Egy másik fórumon is mondtuk a szolgáltatósoknak, ne várjanak rá, tegyék fel Flashtool-al a független ftf-et. Szóval tudom, hogy a szolgáltató eléggé meg tudja lassítani a folyamatot, de független telefonosként a szolgátató nálam kimarad, maga a gyártó késett rengeteget.
2014. máj. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor ajánljátok a telefont megvásárlásra?
2014. máj. 14. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!