Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Rootolást hogyan lehet visszaá...

Rootolást hogyan lehet visszaállítani az eredeti operációs rendszerre?

Figyelt kérdés

Vettem egy használt S4 minit de valószínű piszkálták a softwerét.Én nem értek hozzá nincs is a készülékkel baj csak érdekelne, hogyan lehet visszaállítani mert érdekel.

Ha meg lehet oldani ezt kérlek írjatok.

Köszi.



2014. máj. 11. 00:27
 1/6 anonim válasza:
Felrakod a Samsung oldaláról a Kies szoftvert, és ha szerencséd van, éppen van szoftverfrissítés, akkor ráengeded. Ez kiírtja a rootot is.
2014. máj. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is ha rootolva van akkor az alkalmazások között látni fogsz egy Superuser vagy egy SuperSU nevű programot. Ha nincs ott, akkor nincs rootolva.


Ha látod a két alkalmazás közül valamelyik, akkor belelépsz, és a settings-nél lesz is olyan opció, hogy unroot, rámész és kész.

2014. máj. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
na megkerestem és tényleg rajta van ez a superuser program viszont a beállításoknál nincs ilyen opció ha letörölném gondolom még nem oldódna meg semmi.várom a válaszod
2014. máj. 11. 10:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor jól sejtettem, csak SuperSU-nál van ott az unroot opció.

Nem baj, így sem sokkal nehezebb.

Tölts le egy fájlkezelőt, ami system szinten bele tud nyúlni a telóba (pl. ez: [link] indítsd el, adj neki root jogosultságot (fel fog ugrani egy ablak, szimplán megnyomod a "grant"-et vagy "allow" vagy valami hasonló), és ezután 3 fájlt kell megtalálnod és törölnöd.

A 3 fájl:

/system/bin/su

/system/xbin/su

/system/app/Superuser.apk


Ha az első kettő közül csak az egyik van meg, a másikat meg sehogy sem találod, akkor elég azt az egyet törölni, de mindenképp nézd meg a másikat is, mert ha ott van akkor azt is törölni kell.

Ezután újraindítod a telefont és kész.


Másik megoldás:

Letöltöd a SuperSU-t, root jogot adsz neki, és ott a settings-nél megkeresed az unroot-ot. Lehet egyszerűbbnek hangzik, de a másik is könnyű, csak 3 fájlt kell törölni.

2014. máj. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

a linket nem nyitja meg: We're sorry, the requested URL was not found on this

server.

de ha leìrod az applikáciò nevét akkor letöltöm

köszo

2014. máj. 11. 14:49
 6/6 A kérdező kommentje:
sikerült köszi a segítséget!!!!!! nagyon hálás vagyok
2014. máj. 11. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!