Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ez milyen telefonszám? Magyar...

Yvette19 kérdése:

Ez milyen telefonszám? Magyar vagy külföldi?

Figyelt kérdés

Sziasztok! ma hajnalban felhívott ez a telefonszám: +3602238851662 mivel hirtelen felriadtam rá,nem is gondolkodtam csak felvettem,viszont egy-két másodperc csend után az illető letette.

ez magyar vagy valami külföldi országból jött? Anyum azt mondta,ez valami hírhedt átcseszés,hogy valami kitudja milyen számról felhivnak és ha felveszed akkor többtíz-vagy százezres számla is kijöhet.... köszi a segítséget előre is!



2014. máj. 17. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:

+36 Magyar

De bármilyen számról hívhatnak,mert bejövő hívásért nem fogsz fizetni.

2014. máj. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. máj. 17. 10:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Magyarország hívószáma: +36

Viszont Magyarországon nincs 0-val kezdődő körzetszám. A körzetszámok Budapest (1) kivételével mindig kétjegyűek. A budapesti vezetékes telefonszámok hétjegyűek, többi vezetékes szám hatjegyű.

Külföldön szokás a körzetszámok elé egy 0-át tenni, de azt mindig az adott országból kell így tárcsázni, ha te hívod Magyarországról, akkor nem kell tárcsázni. (Érthetőbben: Németországból Németországba tárcsázod a 0-át, Magyarországból Németországba már nem).

Tegyük fel, hogy magyarországi szám, valamiért ott az a 0 is, a 22-es körzetszám Székesfehérvár környéke. Utána hat darab számnak kellene következnie. Itt meg van 8 db. Megnéztem neked itt:

[link] ahol kapásból magyarnak tolja be az oldal a számot, viszont itt meg megnézheted, hogy milyen formátumú számok vannak Magyarországon.

[link]

Itt látod, hogy a magyar telefonszámok a körzetszám után 6 és 7 jegyűek lehetnek. Ez pedig 8 jegyű, túl hosszú.


Megnéztem itt is, nem létezik a +360-as országhívó. A +36 ugye kizárva már, nem magyar a szám.

[link]


Őszintén szólva, ez a szám, tudva, hogy ilyen magyar telefonszám nem létezik, nem létezhet, halvány lila gőzöm sincs, mi lehet. Hallottam én is mesebeszédeket ezekről az aranyos telefonszámokról, ezek ellen úgy tudsz védekezni, hogy: nem veszed fel őket. Ha felvetted, már késő. Legtöbbször lehetetlenség kinyomozni, hogy kihez, mihez tartozik a szám, gondolom nem véletlenül... Jobb esetben beazonosítható az ország, de olyan országok ezek, amikről tudod, hogy vannak... Elefántcsontpart, Vietnam, Kazahsztán... Itt semmi infó nincs. Nem nyugodnék meg a helyedben, telefonálj a szolgáltatód ügyfélszolgálatára, hogy mi a számlaegyenleged. Mást nem igazán tehetsz.


egy tudakozós.

2014. máj. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!