Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire csökkenhet le egy...

Mennyire csökkenhet le egy telefon ára, ha megnézzük egy év múlva?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy Sony xperia z-t, de még anyagilag nem állunk úgy hogy megvegyük. Ezért azt mondták nekem, hogy várnak egy évet és megveszik nekem. Az a kérdés, hogy mennyire csökkenhet le ennek a telefonnak az ára kb jövő nyárra?

2014. máj. 22. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Sima Xperia Z? Egy majd' másfél éves telefonról van szó, ezt már újonnan nem fogod megtalálni a boltokban egy év múlva. Használtan persze csökken tovább az ára.
2014. máj. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csökken, az egészen biztos.

Sok mundentől függ az árcsökkenés, de a legőbb ok az új, jobb készülékek megjelenése akár házon belül, akár a konkurenciánál.

Ezt durvábban úgy lehet kifejezni, hogy addigra pont annyit avul, mint amennyit csökken az ára, illetve azért csöken, mert csökken a kereslet(is)


Ha mindig várunk, sosem jut előrébb senki.

Jövő ilyenkorra már sokkal jobbat fogsz kérni.(persze drágán)

2014. máj. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A felgyorsult fejlesztések(nohiszen :)) és kereskedelmi pozíció tartás miatt nem valószínű hogy egy év elteltével újonnan meg tudod vásárolni a készüléket.A mobiltelefonkészülékek optimális "elévülési" ideje 3-5 hónap.Ezen időtartamon túl csak akkor tartja a gyártó az adott készüléket változtatás nélkül a piacon(többek közt),ha a készülék sorozat egyedi technológiai megoldást tartalmaz vagy a készülék belátható időn belül kategóriájában legalább 3 konkurens világszabadalommal rendelkező gyártó készüléke meg nem jelenik.

Most jön a Z2,valószínűleg-ahogy előttem írták jövőre neked már nem kell ez a készülék...:)

2014. máj. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
...itt kérek elnézést...:)de ha idén nem lesz 150ezer (vagy több) mobilra sajnos jövőre sem lesz.:(Szüleid(?) inkább csak egyszerűen sokallják az "igényedet"
2014. máj. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most valamivel előrébb vagyok, és így igen, lehet hogy akkor meg már egy másik készülékre fogok igényt tartani :D
2014. máj. 22. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!