Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért szeretik annyira az...

Miért szeretik annyira az Iphonet az emberek?

Figyelt kérdés
Az én véleményem az, hogy ez a telefon nem annyira húde jó mint amennyire sokan hiszik. Lány vagyok, és úgy gondolom, hogy az Iphonenál sokkalta jobb telefonok vannak ráadásul ugyan annyiért vagy éppen olcsobban. Meg szerintem többet érek egy Sonyval vagy egy Samsungal mint egy Iphoneval. Ez az Iphone túl drága. Meg szerintem sokaknak, mint nekem is feltünt, hogy tulajdonképp ez egy divattelefon. Azért veszik, hogy menő legyek..A Ti véleményetek mi erről?

2014. máj. 28. 08:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Volt már iPhone-od? Én is szkeptikus voltam, amíg a barátom nem vett egyet magának. Ég és föld az én htc-mhez képest... ezerszer gyorsabb, és nagyon-nagyon jó rajta netezni. Mindenben kézre áll. A képernyője gyönyörű, videót nézni is sokkal jobb rajta, mint az enyémen :) Én beleszerettem, a telefonok közül, amiket valaha próbáltam, messze ez volt a legjobb.


Abban igazad van, hogy divattelefon, főleg a gimikben a gazdag tiniknél ez egy ,,státuszszimbólum". Ha tehetném, én is vennék egyet... viszont az ára nagyon borsos. Itthon abszolút túl van árazva.

2014. máj. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

hát nézd. most ne a csúcsról beszéljünk, és ne új telefonokról. itt van például egy iPhone 5. használtan kb. 100ezerért lehet vásárolni. vele egyidős például a samsung galaxy s3. használtan kb. 65-75 körül lehet megvásárolni.

na most ha te ezeknek a telefonoknak a tulajdonosa lennél, és anno, másfél-2 éve, mindkettőt ugyanannyiért vetted volna újonnan, melyik miatt vernéd az asztalt?

ez csak 1 szempont.

2. szempont. iPhone-t minek kellene eladni, ha még innentől 2 évig is simán jó lesz. sgs3-mal esetleg eröltetve 1 évet ki lehet húzni. 1 év múlva őt mondjuk nagy szenvedések között 45 körül el tudod adni, az iPhone 5 értéke még mindig 70ezer körül lesz...


aztán a frissítés. nézz fel telekom oldalára. van, hogy hónapokig írogatnak, hogy mikor adják már ki erre meg arra a legfrissebb androidot? akármennyire is hihetetlen, vannak olyan egyszerű emberek, lásd az itteni kérdésekből, akik alternatív módon nem tudnak romot frissíteni úgy, hogy utána jó legyen a telefon, na de ha te kifizetsz 100+ezret egy telefonra, ne kelljen már akár 4 hónapot várni arra, hogy majd megkapd a frissítést...


de hogy mondjak egy személyes példát is, én nem veszek sosem új telefont. több, mint 1 éve vettem egy iPhone 4S-t 72ezer Ft-ért. most fogok váltani lumiára. 65ért vinni fogják a telefont. ezalatt valaki megvett egy 1 évvel újabb sgs3-at, és ugyanott vannak árban...na most akkor ki járt jól?

2014. máj. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

"Ez az Iphone túl drága." Ebben egyetértünk. De nem azért túl drága, mert a Samsung/HTC/Sony/Xiaomi ezen az áron "jobb" készüléket ad, hanem mert a hasonló hardvert tartalmazó mobilnetes iPad Air 190 ezerbe kerül kártyafüggetlenül Apple-nél, míg az 5s 220-ba. Ezt a 30 ezres árkülönbséget pedig semmi nem indokolja.

Az, hogy mi jobb, szubjektív, a felhasználó igényeitől függ. Ha te pl Bluetooth-on szeretsz átküldeni fájlokat, vagy teljesen egyedivé akarod tenni a telefonod, akkor az iPhone-t nyilván nem fogod vonzónak találni. Ugyanakkor amit kínál, abban az iPhone erős. Nem fogsz olyan funkciót találni, amire legyintesz, hogy "áh, ez használhatatlanul működik". Rendes támogatást nyújt hozzá az Apple, ha megveszed az aktuális csúcsmodellt, biztos lehetsz benne, hogy 3 év múlva is fel tudod telepíteni az aktuálisan legfrissebb iOS-t, és a legtöbb alkalmazás is támogatni fogja.

2014. máj. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Az jár jól aki nem vesz egy használt autó áráért egy teljesen átlagos telefont. De az is hülye aki megveszi tőled annyiért.
2014. máj. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

ez részletkérdést, ki mit és mennyiért vesz meg egy telefont. ha valaki iPhone-t akar, de 100ezre már nincs, akkor megveszi az egyel előbbit 65 körül...teljesen logikus. nincs annál viccesebb, amikor valaki itt is megírja, hogy ő iPhone-t akar, és a sok nyomorult meg odaírja, hogy ne azt vegyél, mert az nem jó, inkább valami androidot, mer az is van annyiért, oszt menőbb, mert 20 magos procija van...:D

azt elfelejtettem leírni, hogy a telefon egy használati tárgy, amivel üzletelni is lehet. te sem kapod meg a használt, 2 éves bmw-t 1millióért, csak mert szerinted egy 2 éves opel is ugyanúgy megy...

2014. máj. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Janka90 válasza:

Ahogy az előttem "szóló" is említette, sokkal gyorsabb, mint egy Androidos készülék. Nekem volt Samsung-om, HTC-m, sokkal jobb konfigurációval, mint az iPhone 4. Aztán használtam az iPhone 4-et (még nem is az S-t), és sokkal stabilabb, és gyorsabb volt. Engem szabályosan karmol az ideg, amikor a 150 ezer forintos Androidos teló gondolkozik egy telefonkönyv megnyitásakor, vagy éppen leállnak az applikációk.

Ez egy Apple készüléknél nem jellemző, mert optimalizálva van az operációs rendszer a hardware-hez.

Illetve a garanciális ügyintézés százszorta jobb, mint bármely más telefongyártónál. Ezt is meg kell fizetni.

Egyetlen hátránya van... ha megszoktad a tepsimobilokat, akkor nehéz átállni - a már talán nem is lényegesen - kisebb kijelzőméretre.

2014. máj. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
vagy te nem sírnál, ha megveszed a 150ezres telefonod, 2 év múlva meg nem tudsz megszabadulni tőle, mert azért 45ezerért sajnálnád eladni? a kérdés arra irányult, hogy ÉN miért szeretem...én ezért, mert nem hoz ilyen helyzetbe. és a következő tulaj is ezért fogja szeretni, mert ha 1 év után el szeretné adni, akkor el is fogja tudni adni...
2014. máj. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
De ez nem működne a hülyék nélkül akik megveszik.
2014. máj. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
de most őszintén...az a hülye, aki drágábbat vesz, mert az tetszik neki? mondom, ez egy használati tárgy...itt nincs olyan, hogy valaki hülye, mert ezt veszi...az én elveim szerint meg az lenne a hülye, aki kiad egy olyan telefonra ugyanennyit, aztán elbukja az ár 75%-át, mire el szeretné adni...
2014. máj. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
csak a hülyék hiszik azt hogy azok a hülyék akik iphone-t vesznek :)
2014. máj. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!