Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Használt mobilt szeretnék...

Használt mobilt szeretnék vásárolni külföldről (ebay-ről). Mikre kell odafigyelni, hogy tudjam, hogy Magyarországon is használható?

Figyelt kérdés
Egy Blackberry Z10-et szeretnék használtan venni(különböző okok miatt külföldről kell beszereznem), de még sose vásároltam mobilt külföldről. Minek kell, illetve minek nem szabad szerepelni a leírásban, hogy tudjam, hogy a telefon itthon is használható? Ilyenekre gondolok, hogy sok mellé oda van írva, hogy AT&T,Unlocked,Clean IMEI, Verizon,vagy, hogy GSM.Sajnos még ezeket se tudom pontosan, hogy mit jelentenek(tudom ,hogy az AT&T egy amerikai kommunikációs vállalat, de nemtudom, hogy miért írják oda a készülék mellé). Gondolom a tudatlanságom látszik a kérdés leírásában, ezért minden féle okosságot szívesen fogadok:)

2014. máj. 28. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Arra ügyelj, hogy kártyafüggetlen legyen, azaz "unlocked". Ha szolgáltató neve szerepel mellette, akkor kártyafüggő, így magyar SIM-et belerakva nem fog feljelentkezni a hálózatra - akkor sem, ha amerikai T-mobile-ról van szó, és magyar T-s SIM-et akarsz bele rakni.

Másik, amire figyelni kell, hogy GSM-et támogassa (Verizon készülékek nem ilyenek), mással nem mész semmire idehaza. Célszerű még figyelni a frekvenciasávokat: Magyarországon GSM 900/1800MHz van használatban, 3G (UMTS) pedig 900(Vodafone)/2100MHz.

2014. máj. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

BIS regisztrálható-e?


"Használt készüléket vettem, előfizettem a BlackBerry Internet

Service-re (BIS) de nem tudom beállítani az e-mail fiókom.

Ez valószínűleg azért van, mert az előző tulaj korábban már

beregisztrálta a telefonját BIS szolgáltatásra, és nem tette át a

kártyáját egy másik BlackBerry-be, emiatt azon a készüléken

tovább él a szolgáltatás amit sajnos nem lehet külső embernek,

jelen esetben neked lemondanod."


[link]

2014. máj. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!