Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Xperia Z2 VS LG G3 VS...

Sony Xperia Z2 VS LG G3 VS Samsung Galaxy S5?

Figyelt kérdés

Amikre kíváncsi vagyok: Kamera, sebesség, kijelző, anyaghasználat, és a többi fontos dolog.


Indokot is!


Köszi.


2014. jún. 4. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kamera:


Mindegyiknek jó, sőt, szinte megegyeznek.


Sebesség:


Ugyanazt a SoC-t használja mindegyik, így csak a szoftver befolyásolhatja ezt. Samsung régebben nagyon szar volt ezen a téren, még az SGS4 és Note 3 is hajlamos volt a gyakori mikrolag-ra, S5 azért jobb ezen a téren.


Kijelző:


Papíron az LG G3 a legjobb, ez nem kérdéses. Közel 100 PPI-t ráver a másik kettőre, ami nem kevés, viszont annyira nem is vehető észre, 440 PPI is már nagyon éles, így inkább az alapján dönts, hogy IPS vagy AMOLED tetszik-e jobban. IPS-nek kicsit nagyobb a fényereje, és természetesebbek a színek, cserébe többet fogyaszt ~10%-kal, míg AMOLED (SGS5) kicsit sötétebb (bár már ez is nagyon erős fényerejű), túlszaturáltak a színek, de cserébe kevesebbet fogyaszt.


Anyaghasználat:


SGS5 nagyon szar ezen a téren. LG G3-ba is műanyag van, de fém kinézetű és kicsit fém érzetű is, szóval arra már ne lehet panasz. Z2 meg a legprémiumabb.


Ezen kívül is eléggé megegyeznek hardveresen. Mindegyik bővíthető 128 gigáig, mindegyikbe hatalms aksi van, stb.


Kijelző mérete egyébként a G3-nak a legnagyobb, nem kicsivel, de 5,5"-es kijelzőjével is kisebb házba préselték bele, mint az 5,2"-es Z2-t, szóval ne annyira nehéz használni.


LG-n kívül mindkettő vízálló, talán ez is szempont lehet.

De szerintem a szoftver a legfontosabb. Nézd meg melyik kinézete tetszik a legjobban, és az alapján dönts.

2014. jún. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja, ez kimaradt: Nexus 5. Sorry...
2014. jún. 4. 21:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Na így már sokkal könnyebb a helyzet, Nexus 5, egyértelműen, kivéve, ha a kamera a legfontosabb.


Ahogy talán már első hsz-emben is írtam, hardveresen ezek megegyeznek, szoftveresen viszont a Nexus 5 a nyerő.

Elsőként, bejelentés napján kapja meg a frissítéseket (más telefonnál örülhetsz, ha bejelentés után fél évvel), tovább lesz támogatva, ezen kívül teljesítmény terén is a legjobb Androidos telefon, ami létezik.

Kamerája nem az erőssége, nem szar, de azért a fent említett 3 telefon közül egyértelműen a Nexus 5 kamerája a legrosszabb.

2014. jún. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor véglegesen is kijelenthetjük, hogy Nexus 5 Win.?
2014. jún. 5. 19:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem a kamera a legfontosabb, illetve nem baj, hogy nem vízálló, akkor egyértelműen az a legjobb.
2014. jún. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem csak a sebesség számít.
2014. jún. 5. 21:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Kamera: Samsung galaxy S5nek a legtisztább.


Sebesség: Szerintem mindhárom gyors de Sony és Samsung a jobbak.


Kijelző: Samsung galaxy S5 kijelzője: 5,1. Sony Xperia Z2 kijelzője: 5,5 és LG G3 kijelzője: 5,5.


Anyaghasználat: Samsung galaxy S5 anyaga: műanyag. Sony Xperia Z2 anyaga: Fém. LG G3 anyaga: Fém.


A legnagyobb telefon a 3 közül: Sony.


A legokosabb: Inkább a Samsung mert van azon pulzusmérő stb.


Vizállóság: Samsung galaxy S5; Igen. Sony Xperia Z2; Igen. LG G3; Nem.


A legdrágább telefonjai: Samsung galaxy S5 vagy Sony Xperia Z2 de több helyen a Samsung galaxy S5 a legdrágább. Szerinten a Samsung galaxy S5 nyer....

2014. aug. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ryan Newman válasza:
Ez egyértelmű.. LG G3 Lehet hogy neki van a legkisebb kamerája a 3közül de lézeres autófókusza van és attól függetlenűl hogy 13mpx rettentő szép képeket csinál. Gyorsaság terén is szerintem az LG G3 dobbantott.
2015. jan. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!